Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Úgy illik, h az ajánlja fel a...

Úgy illik, h az ajánlja fel a tegeződést, aki idősebb, vagy aki a vezető, vagy nő. De mi van akkor, ha vezető vagyok, és a beosztottam jóval idősebb nálam, sőt, mi van akkor, ha jóval idősebb nálam, és ráadásul még nő is?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha vezető vagy, akkor te döntöd el, hogy ki tegezhet és ki nem. A felsorolásod helyes, de vezetőként te mondod meg, hogy az idősebb kolléganő tegezhet, vagy nem. A tiszteletet magázva is megadhatod, mert ugye a beosztottakat tiszteljük, hisz az ő kiváló munkája minősíti a miénket. Ha olyan kapcsolatot építesz ki a hölggyel, hogy megtiszteltetésnek veszitek (igen, mindketten) a tegeződést, akkor te kínálod fel a lehetőségét. A mai világban egyébként mindenki mindenkit tegez, ami nem mindig helyes. Ha jó főnök vagy, és emberszámba veszed a beosztottaid, értékeled a munkájukat, sohasem fognak visszaélni a tegeződés lehetőségével.
2010. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosan, ha vezető vagy, akkor te ajánlod fel a beosztottadnak, legyen az akármilyen idős vagy akármilyen nemű.
2010. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És ha én nőként középvezető vagyok egy cégnél, harmincas, magázom a sofőrünket (50-es), ő meg letegez, akkor mi van? merthogy nekem nem nagyon menne vele a tegeződés, de gondolom, fennhéjázó, beképzelt p*csának fog tartani.
2010. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

utolsó:


engem ha letegez egy 50-es férfi (én 25 vagyok), én azonnal visszategezem. ha nő vagy, akkor még inkább megteheted! vagy ha nem akarsz vele tegeződni, akkor mondd neki legközelebb, h "nem emlékszem, h valaha is felajánlottam volna Önnek, hogy tegeződjünk!".

hidd el, úgy elszégyelli magát, hogy sosem tegez le többé. majd figyeld az arcát, hogy elpirul. megérdemli. te meg ne hagyd magad! hogy minek fog téged tartani, azzal ne törődj! ő talán törődik vele, h te minek tartod őt? nem hinném!

2010. júl. 22. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!