Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki ért egyet abban, hogy a...

Ki ért egyet abban, hogy a magyar társadalom egy része gyakorlatilag nem rendelkezik vitakultúrával?

Figyelt kérdés
Számomra ez egyértelmű, ahogy szerintem még nagyon sok jó érzésű embernek. Nem csodálkoznék ha ez alatt a kérdés alatt is elkezdenének valakik vitázni, káromkodva köteledni. A "legjobbak" egyike amikor a "szent és sérthetetlen kérdésfeltevőnek" próbálnak válaszolni és a válaszok közti ellentétek miatt valami elképesztően primitiv valami alakul...
2020. jan. 9. 12:39
 1/10 A kérdező kommentje:
*észlelem az elírást de már nem tudok rajta módosítani
2020. jan. 9. 12:40
 2/10 anonim válasza:
100%
Ha másképp írnánk fel ezt a kérdést, akkor az jönne ki, hogy "Van olyan része a magyar társadalomnak, amely gyakorlatilag nem rendelkezik vitakultúrával?" Persze, hogy van. Valószínűleg minden társadalomban így van ez. Mondom ezt úgy, hogy nem ismerek minden társadalmat. Pláne nem 100%-ig. Még a magyart sem.
2020. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 MikeS13 ***** válasza:
80%
Azt gondolom, hogy a vitakultúra arról szól, hogy bár nem értek egyet valaki véleményével, nem megszégyenítem vagy leüvöltöm hanem megkérdezem, hogy mire alapozza a véleményét, meggyőződött-e a forrása hitelességéről egyebek. Amennyiben a másik fél is hasonlóan áll a beszélgetéshez, már nem is vitáról van szó, hanem építő jellegű beszélgetésről. Na ez az ami nem nagyon működik manapság mert az emberek túl vannak terhelve, idegesek, nyűgösek. Ha konfliktusba kerülnek valahol anyáznak egy jót, kiordítják magukat és mennek tovább, nem kezdenek el érvelni, pláne ha a másik nincs is azon a szinten.
2020. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Kamu. gyenge trollkérdés.
2020. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Maximálisan egyetértek ezzel, nálunk inkább vagy a másik legyőzése-, vagy a megalkuvás jelenti a vitakultúrát.
2020. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Mit akarsz? Magadnal vagy Kerdezo?
2020. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az emberek magy része nem tud kultúrált keretek közt vitázni. Ennek semmi köze ahhoz, hogy az illető épp magyar vagy sem.
2020. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyetértek a kérdés feltevőjével!


Éppen mostanában volt két ilyen alkalom, hogy RENDKÍVÜL HEVES, ERŐTELJES KIFAKADÁSOKNAK lehettem szem- és fültanúja...


Akkor azt éreztem, hogy az élettől is elmegy a kedvem. (Mások is hasonlóképpen voltak a helyzettel, meg is jegyezték egymás között.)

2020. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xxxLillaxxx22 válasza:

Szerintem ez egy elég tág kérdés. A vita kultúra hiánya sok mindenre vissza vezethető.


1. Vissza vezethető az oktatásra. Itt ugye átkéne tekintenünk a magyar oktatási rendszert, de ha ezt most kicsit félreteszük és a közelebbi dolgokat nézük, akkor ezekben is találhatunk olyan kiskapukat amelyeket visszavezethetünk a vitakultúra hiányára.


a.) A tanárok. A mostani tanárokkal az a gond szerintem, hogy túl darásan adják le az anyagot. Ezt úgy értem, hogy elmondják az anyagot. Utánna megkérdezik, hogy érted-e és ha véletlenül nemmel mersz válaszolni, akkor egyből hülye vagy.(ez saját tapasztalat, 2 hete történt a 9.-kes osztályunkban online órán.)


b.) A gyermek hozzáállása is számít. Ha lusta maga a gyermek,akkor nem is fog foglalkozni a dologgal, így a saját vitakultúráját sem fogja kiépíteni.


2. A szülők hozzáállása is számít. Ha a szülő nem foglalkozik a gyermekkel, akkor ő is ezzt veszi át, amivel egyeltalán nem fejleszti a vélemény kifejtését.


3.A személyiség fejlődés is nagyon fontos a vitánál. Ha valakinél nem indul el ez a folyamat, akkor tényleg csak káromkodás és értelmetlen húza-vona lesz a vitából.


Szóval szerintem nem az a lényeg, hogy magyar-e az illető, hanem az,hogy olyan, mint a fent leírt mondatok mennyire teljesülnek az emberben.

2021. jan. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jégszív ***** válasza:

Én.

Vannak országok, ahol nem tanítják, és mégis megvan;

és vannak országok, ahol tanítják, és még sincs meg...

Temperamentum, virtus, de legfőképp (közösségi) INTELLIGENCIA kérdése.

2023. máj. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!