Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Debrecen miért olyan "zárkózot...

Debrecen miért olyan "zárkózott" város?

Figyelt kérdés

Bizonyos okok miatt, egy jó ideje Szegedről, Debrecenbe kerültem. Teljesen mások az emberek, ami nagyon ledöbbent hogy vagy 30-40 ezer fővel nagyobb város Szegednél az emberek gondolkodása mégis olyan, hogy néha az az érzésem hogy egy 1000 fős faluban vagyok. Ha nem Debrecenből származik már furcsán tekintenek valakire, a vidám vagy mosolygó arcokat nagyitóval kell keresni, a boltokban is rosszul vagyok néha az eladók ridegségétől, sokan olyan "katonás" arcuak.

Aztán itt van a 2-es villamos. Oké hogy bizonyos kétes dolgok miatt rengeteget csúszik az átadása és fel van túrva az egész város de már vergődnek hogy "jajj minek ez?" meg "olyan ronda hogy fel kellet túrni mindent". Könyörgöm ezzel a gondolkodással még barlangban élnénk és fűszoknyát viselnénk, senki nem látja a villamosban amellett hogy nincs kitéve a forgalomnak így gyorsabb mint a busz vagy a troli, azt hogy ez emeli a város státuszát, jelképes is, Szegeden mindenki büszke a villamosra és város eggyik szimbólumainak tartja.

Az egész helyet belengi valami beposhadt, betegesen konzervatív légkör, a rasta haju fiatalokra is pl. úgy tekintenek mintha gyilkosok lennének.

És olyan betegesen el vannak szálva a városuktól. Tényleg vannak szép részei és gazdag múltal és kultúrával rendelkezik, aláírom, de meg lehet fulladni! Alig van zöld része, tele van csövessel, a járdák mindenhol porosak és töredezettek, a városra jellemző egyfajta poshadt szag, amit meg nem tudok hova tenni, a nagyállomást meg inkább hagyjuk...

Miért ilyen ez a város?



2012. jún. 24. 10:51
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
36%

"És olyan betegesen el vannak szálva a városuktól."


Ez valóban így van, de egyébként is utálom a debrecenieket, nagyképű banda...persze a semmire.

2012. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
43%
4 évig éltem Debreccenben, és én is utálom. Nem tudnék ott lakni. Tényleg katasztrófa 1 város. Bár a 2es villamosról annyit, h a 31-es busz útvonalán közlekedik, és a villamos miatt meg akarják majd a 31-32est szüntetni... Nem véletlen van a nagy felháborodás.
2012. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
29%
Az az igazság, hogy keletebbre jöttél, és ahogy nő a rétiniggerek előfordulási aránya, úgy csökken az átlagember életkedve. Próbáld ki, elmész Borsodba, ott még jobban fogod ezt tapasztalni.
2012. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
43%
Ajánlom még figyelmedbe Miskolc, Székesfehérvár, Győr és Tata városát. Én miskolci vagyok, de tény, hogy Debrecenben is elég "érdekesek" az emberek. Tatán meg egyenesen telepatikusan érintkeznek egymással(nem fogadják, ha köszönsz, a boltban elédb@sszák a blokkot és mutatják a végösszeget stb.,stb.) Szeged, Hódmező, Kaposvár, Pécs, Szombathely százszor jobb helyek, de talán még Kecskemét is jobb lehet.
2012. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
78%
Ti szegediek már kicsit mediterránok vagytok :) Amúgy tökéletesen leírtad a mai magyar társadalom mentalitását. Különösen a betegesen konzervatív az igaz. Zárkózott, de jó emberek a hajdúságiak, szokni kell őket.
2012. jún. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim válasza:
32%
Ezt én is tapasztalom, még úgy is, hogy miskolci vagyok. Régen azt hittem Miskolcnál nincs ótvarabb város emberileg. Hát tévedtem. Ráadásul pont 10 perce olvastam, hogy a Békás tó helyére vmi új strand kerül, a Csónakázó helyére/mellé( ezt nem tudom pontosan) meg az új stadion. Pont a Nagyerdőt kell kiirtani, az egyetlen zöld környéket!!! Idióták...
2012. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim válasza:
54%
Hát érdekes vagy az biztos.. Te hol élsz Debrecenbe? Mert szerintem nagyon rossz környék lehet.. :D Miután én debreceni vagyok itt születtem, így még jó hogy büszke vagyok a városra! Egyébként nekem meg Szeged nem tetszik. Mégse jövök fel ide és kezdem el ócsárolni, mert biztos vagyok benne hogy minden városnak meg van a jó és a rossz oldala is.. én nem tudom te hol jártál de én egyáltalán nem tapasztalnám hogy itt köcsög eladók lennének vagy büdös lenne.. szegeden talán nincsenek szerencsétlen elkeseredett emberek? Ezek szerint nagyon tökéletes világ lehet boldog elégedett emberekkel, ahol senki nem gyárt előítéleteket külső alapján. Minél nagyobb egy város annál többféle ember van,annál több vélemény, annál többféle környék stb.. ezek szerint te még nem jártál pl. a nagyerdőn ha nem láttál "zöldet" igaz hogy mostanába nagyon sok fát vágnak ki sajnos, aminek mi se örülünk és rengeteg panasz érkezik erre de sajnos nem tudjuk le cserélni azt aki kiadja a parancsot fakivágásra, parkosításra meg ilyenekre.. Azt írod nem vagyunk büszkék a villamosra utánna meg hogy betegesen el vagyunk szállva a városunktól? :D érdekes.. Igen sajnos forgalmas város és sok a füst ez biztos de ennyi erővel akkor már budepestről is írhattad volna ezt a véleményt.. És ezzel ha most azt akarod kifejteni hogy szeged mennyivel jobb hely.. hát nem hiszem.. voltam ott és szerintem egyáltalán nem jó.. mégse itt rinyálok hogy jajj miért laknak ott olyan köcsögök attól mert még láttam pár embert akik idióták voltak.. ezek után nem csoda ha furcsán tekintünk a vidékiekre ha ilyenek mint te vagy az előttem kommentelők! a nagyállomást ténleg hagyjuk, mert sajnos nem vagyunk sem gazdag város sem gazdag ország hogy megcsináljuk, de a nem rég halottam hogy elnyert a város egy pályázatot és valószínű felfogják újítani..
2012. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak: Bocsánat ha beletapostam a büszke civis lelkecskédbe! Te magad remekül reprezántálod azt amiről írok. Mi az hogy; "ezek után nem csoda ha furcsán tekintünk a vidékiekre ha ilyenek mint te vagy az előttem kommentelők!"... te is vidéki vagy, mivel nem Budapesten élsz, aztán épp most írtad le hogy aki nem debreceni arra furcsán tekintetek, már csak azért mert egy kritikát a városotokról meg mer fogalmazni.

Szived joga véleményt alkotnod Szegedről vagy bármely más városról, ha nem teszed meg, az is a te dolgod, én megtettem és miért ne tehetném meg?!

Tök mindegy hol élek, a városban mindenhol ezzel találkozok és az ismerőseim közül akik jártak itt, eddig senkinek nem tetszett, pont a begyepesedett szellemiségetek miatt és amiatt hogy egy fullasztó betontömb az egész hely.

Jössz a nagyerdővel hogy; "igenis van zöld". És azon kivül?? Van pár fa itt-ott, meg a nagyetmplom mögötti tér, de egy normálisabb ligetes rész vagy park nincs sehol a városban. Menj el Pécsre, Nyíregyházára vagy akár Szegedre, egymást érik a parkok, van levegő, a városon belül látsz zöldet, Debrecenben meg csak kő és beton.

Azt írod; "Minél nagyobb egy város annál többféle ember van,annál több vélemény, annál többféle környék stb.." Igen egy egészséges nagyvárosnak ilyennek kéne lennie, de amint írtam a debreceniek nagyrésze "csőlátó", semmi városias, kozmopolita, szabados, befogadó szellem nem jellemzi ezt a helyet, a fiatalok tizen vagy huszonévesen már olyanok mint a pletykás vénasszonyok, csajozni se lehet rendesen olyan sok a beképzelt, álszent lány errefele. Aki nem debreceni az egy gyilkolni való helóta, szerintem legszivesebben körbevizelnétek a városotokat és senkit nem engednétek be.

Szegeden is vannak csövesek, bár tized annyi nem mint Debrecenben, de ezt hagyjuk is, erről senki nem tehet aki nem kompetens ez ügyben, de maguk az emberek tényleg vidámabbak, tesznek arra honnan jöttél, nem furkálódnak hanem segitőkészek, az arcokon látsz mosolyt, itt ha felszálok egy buszra az mindig egy rossz élmény. Persze Szeged sem tökéletes, én a város összképéről írok.

Attól hogy büszkék vagyunk a villamosainkra még nem húzzuk fel az orrunkat, nem az a baj ha valaki büszke a városára, hanem ha valaki beszűkült látókörü és nagypofáju.

Szeged sem gazdag város, mégis emberi kinézetü állomása van, ami nem egy hajléktalanszállóra emlékeztet, ráadásul az ország második legnagyobb városától nem egy ilyen balkáni pályaudvart várna az ember.

Summa-summarum: nem mind a 210 ezer debreceniről alkottam véleményt, csupán a szellemiségről, a város összhatásáról, ami kb. olyan mintha egy pár ezer fős faluban lenne az ember.

2012. júl. 5. 08:05
 9/45 anonim ***** válasza:
89%

nézd meg inkább Pozsony, mint európai főváros "szépséges" pályaudvarát, talán átértékelődik benned, honnantól szép vagy csúnya egy pályaudvar.


számomra fura, hogy poshadtnak és betegesen konzervatívnak tartod a várost, én életem leggyönyörűbb időszakát éltem itt át gimnazista koromban, azóta inkább Debrecent tartom otthonomnak, mint a gyermekkori lakóhelyemet. Rengeteg jó "arc" - alternatív, rocker, hippi, raszta fiatal van/volt a városban , sokkal, de sokkal több, mint bármelyik magyar városban, amit életemben láttam és azért a legtöbb magyar vidéki nagyvárosban jártam-keltem már életemben.


egy régebbi miskolci ismerősöm-barátnőm egyetemre járt ide, és ide is költözött, annyira ragaszkodik Debrecenhez, és a csomószor mondta , hogy Londont és Debrecent tartja élete városának, mindkettőt nagyon szereti, mély hatást gyakorolt rá az atmoszférája.


nem tudom, hány ember véleménye alapján formáltad a véleményed, én speciel nem nagyon ismertem olyan debrecenit, aki olyanokat mondott és gondolt volna, mint amit leírsz.

hogy furán néznek a nemdebreceniekre, azt sem tapasztaltam még.

2012. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.

kérdező, ezt írod : "Bocsánat ha beletapostam a büszke civis lelkecskédbe! Te magad remekül reprezántálod azt amiről írok"


hát,tudod, te is reprezentálod ..

a nagypofájúságot meg a bunkóskodást, amit szintén emlegetsz, szintén hagyjuk azok után, hogy miket írsz te magad is..


egyébként hogy ellenpéldát is említsek, volt olyan szolnoki ismerősöm, aki a barátja miatt járkált debrecenbe és uncsinak , túl csendesnek találta (igaz, ő Budapesthez, a kedvenc magyar városához mérte, ami nyilván sokkal nyűzsgőbb hely), de más baja nem volt se a várossal, se az emberekkel ,se az atmoszférával.

2012. júl. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!