Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Muszlim férfinek tényleg...

Muszlim férfinek tényleg muszáj unoka testvért elvennie a vagyon miatt? Vagy mostanra megváltozhatott a kultúrájuk?

Figyelt kérdés

Muszlim párom van és mivel én magyar vagyok nem pedig muszlim,ezért sok a kérdés bennem .

Természetesen kérdeztem a páromtól ő azt mondta hogy nálunk ez nem muszáj.

De mégis vannak kétségeim.

Esetleg vannak magyar nők akiknek muszlim a párjuk? És az én parom azon belül kurd .


2020. jan. 31. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

"...én magyar vagyok nem pedig muszlim..."


A muszlim nem egy etnikai csoport. Vannak magyar muszlimok, nem magyar muszlimok, és nem muszlim magyarok.


Egyébként nem kötelező az unokatestvérrel való házasság. Ez egy szokás náluk, de nem követeli meg az iszlám vallás.

2020. jan. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
A 'muszlim' nem egy etnikai csoport, hanem az Iszlam vallas kovetojenek a neve. Ezen belül pedig annyi ember es kultura van, hogy, nem lehet altalanos tani, hogy a 'muszlimok' ezt csinaljak, mert biztos, hogy az indonez piacos mast fog csinalni, mint a katari bakar vagy a török irodai alkalmazott. Pedig mind muszlimok 'hivatalosan'. A parod, mivel haram kapcsolatban el veled, ezert szigoruan mar a 'muszlimsagba' sem esik bele. A csaladjatol függ leginkabb, ott nezz korbe, csak ne lepodj meg mert itt ahol en elek jelentosebb kurd kisebbseg van, es en eddig evek alatt nem talalkoztam meg olyannal, aki ne a klasszikus kurd sztereotipiakat erositene. Tobb feleseg, csaladon belül hazassagok, irastudatlansag stb.
2020. febr. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Köszönöm hogy első kettő leírta azt ami a legzavaróbb általában. Nem értem honnan jön sok embernek hogy a muszlim az etnikum.


Egyébként én muszlim vagyok, a a férjem is. Nem kötelező a családon belül házasodni. Több oka van annak amikor valaki mégis így dönt. Egyik pl a gazdag családoknál a pénz egyben tartása. Másik szempont, hogy a vőlegény jegyajándékot kell adjon a menyasszonynak. Ez általában elég nagy érték szokott lenni, értsd baromi drága, de családon belül még meg tudnak egyezni egy kisebb ajándékban. Illetve ott van a szülők befolyása akik szeretnék ezt meg is tartani, illetve jó képet mutatni a külvilág felé. Ennek jó eszköze amikor beleszólnak hogy ki kivel házasodjon. Szeretnek csak jól leinformált embert a családba engedni sőt akár olyat akinek ugye valamilyen úton módon akár még a nevelésben is szerepet játszottak.


De szerencsére már kezdik egyre jobban belátni ők is hogy ez nem egészséges.

A párod miatt meg hát.... nem tudom, hogy bemutatott e már a családjának, de ha régebb óta együtt vagytok és még sose mutatott be a szüleinek akkor valószínűleg konkrétabb probléma is lesz ott mint az ő bárminemű kapcsolata az unokatestvéreivel. Persze erősítheti a kivételt és lehet olyan aki már mindent nyugati mintára csinál de nem az az általános.

2020. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Ennek semmi köze az iszlámhoz. Egyes országokban lehet hogy szokás, de egyrészt nem általános, másrészt nem az iszlám vallás előírása. A kurdoknál egyébként pont előfordulhat mert ők még nagyrészt törzsi felfogásban élnek, ahol a föld jelenti a vagyont, és ha elveszi az unokatestvért akkor családon belül mard.
2020. febr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező unokatestvérrel házasodni, a közel keleten a mai napig anyuka-apuka határozza meg kivel lehet házasodhat a "gyerek",de nem kell félteni a gyereket sem,akik belemennek az ilyen házasságba azoknak echte mindegy kivel házasodnak akárhogy is bizonygatják az ellenkezőjét. Ha a párod belemegy egy elrendezett házasságba,akkor biztos lehetsz benne hogy nem a kultúra áldozata hanem csak pont wc-zik a kapcsolatotokra meg alapjáraton mindenre.
2020. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!