Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van olyan ember, aki NEM...

Van olyan ember, aki NEM "szereti a hasát"?

Figyelt kérdés
Honnan jött ez a mondás, hogy "Szereti a hasát"? Én kicsit hülyeségnek tartom, nem ismerek olyan embert, aki ne szertne enni. Szerintem mindenki szeret enni, olyan nincs, hogy ne szeretne. Szerintetek nem hülyeség? Ismertek olyan embert, aki ne szeretne enni, és most nem arra gondolok, hogy fogyózik, vagy nagyon válogatós, allergiás. Létezik olyen ember, aki ne szeretné a hasát?
2010. júl. 25. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetlen egyet ismerek, aki csak annyit eszik, amennyivel épp elvan, mert sem az evéssel járó bíbelődést, sem a kajákat nem szereti. Számára pl érthetetlne, hogy a lgtöbb társas esemény miért rendeződik evés köré (pl kerti partik, szalonnasütés, nagy vacsorák, stb).

Azt mondta, egyszerűen hidegen hagyja az evés, nem lát benne semmi szórakoztatót, csak annyit, hogy néha valamit be kell raknia a szájába, még ha nem is akarja, mert éhenhal.


De aztán persze mondani bármit lehet... Az evés az egyik ősi ösztönhöz kapcsolódik, a táplálékszerző "hadjáratok" sikerét koronázta az evés, ezért az étel endorfint termel az agyban, boldogsághormont. Hogy ez nála ne működne? Nem tudom...

2010. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem szeretek különösebben enni.

Persze ha van egy nagyobb esemény, vacsora, akármi, akkor jól esik. De a hétköznapokban nem okoz ez örömet. Amúgy szeretem a hasamat, szép kockás :)

2010. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
A szereti a hasát címszó alatt nem azt kell érteni, hogy valaki szeret vagy nem szeret enni. Fogalomzavarban vagy. Aki szereti a hasát, az nagy étkű, lehet reggelire 2-szer annyi tojást meg tud enni mint te. És nem feltétlen 100 kg az illető. Van egy ismerősöm, 3-szor többet eszik mint én, én 70 kg vagyok, ők 55 kg. Tehát nem az evés szeretetéről van itt szó, közel sem.
2010. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tényleg? Több embertől kérdeztem, aki mondta valakire ezt, és azt mondták, azt jelenti, hogy szeret jókat enni, meg szereti a finom ételeket... Akkor valszeg ők is rosszul tujdák..:O
2010. júl. 25. 12:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Pontosan, meg nem válogatós, megeszik mindent. Szokták is mondani, hogy ha valaki sokat eszik, meg nem válogat, hogy na ez aztán tud enni, szereti a hasát.
2010. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem, mert csúnyán lelóg...
2010. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy "kis" barátom. Most 13 éves és 3 éves kora óta ismerem. Ő mindíg is csak azért evett, hogy túléljen. Sosem szerette a csokoládét de szerette a mogyoróvajat- gondolom a kalóriaérték miatt. A tejet részesítette előnyben mindenféle más folyadékkal szemben...de hihetetlen, hogy mennyire nem képes változatosan enni. Látszik az arcán az undor mikor enni kell...és emelett sportol. Keményen nyomja. Fogalmam sincs, hogyan....
2010. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

sztem a nagyétkű, meg a szeet jókat enni közel áll egymáshoz, végülis, aki nagyétkű az szeret jókat enni nem?:D:D

am igen szeretem:D

2010. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
én se szeretek enni...igaz vékony is vagyok, de próbáltam már hogy sokat eszek táplálót és változatosan, de egy grammot nem hiztam, és kényelmetlen "procedúra" is volt az egész..mindenhogy vékony leszek, és maradok, szóval nem erőltetem meg magam igy az evéssel sem...
2010. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a barátom ilyen. Ahogy az első válaszoló írta: csak a túlélésért eszik. Eleve ritkán éhes, minimális mennyiségű étellel beéri, és szinte soha nincs olyan, hogy valamit kifejezetten megkívánna. Még ha meg is éhezik, jóformán mindegy neki, hogy mit eszik, ha nem utálja, akkor neki megfelel, ha meg csak olyasmi van, amit nem szeret, akkor vállat von és kihagyja az étkezést.


Én 51 kiló vagyok és viszonylag kisétkű, de mellette úgy érzem, hogy zabálok, mert nem tudok olyan keveset enni, hogy az ő adagja ne legyen még kisebb, és még jól is lakik vele. Ha én nem kérdezem, hogy ne ebédeljünk/vacsorázzunk-e, akkor eszébe sem jut. Pedig nem anorexiás vagy ilyesmi, nem is érdekli a súlya, azt sem tudja, hány kiló vagy hányas méret. Nagyon fura, de tényleg van ilyen.


Érdekes módon az innivaló jóval fontosabb a számára, mármint nem az alkohol, hanem az üdítő. Abból sokat fogyaszt, és nem mindegy neki, hogy mit. Nálam pont fordítva van, nekem az innivaló mindegy, és magamtól eszembe sem jut (ami persze nem jó). :)

2010. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!