Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van arra valamilyen pszichológ...

Van arra valamilyen pszichológiai szakkifejezés amikor - a tények ellenére -, abban hiszünk amit szeretnénk, hogy bekövetkezzen?

Figyelt kérdés

2020. márc. 18. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Önámítás.
2020. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
angolul wishful thinking, magyarul nem tudom, van-e rá szó, a "vágyvezérelt gondolkodás"-t hallottam már.
2020. márc. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Telitalalatos lotto!
2020. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én inkább a kognitív disszonancia kifejezést használnám...
2020. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
átlaggondolkodás a neve:)
2020. márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lottolaz
2020. márc. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 rewqrewqrewq válasza:
Van neve a jelenségnek. A BALKÁNI ÉLET :) Mert mindenki, születéstől függetlenül azt hallgatta egész életében... Hogy majd jobb lesz, majd utól érjük a nyugatot minden téren .... Pedig erre kb semmi esély nem volt eddig, meg ez után se nagyon fog bekövetkezni. A lottó hit az csak a BALKÁNI ÉLET egyik pszichológiai mellékága. Nyugaton általában próba szerencse alapon játszanak ... itthon meg sokan akkor kapnak rá ..amikor lent vannak vagy ép lefelé csúsznak. És ha jobban belegondolunk több esély van az 5öst megnyerni .. mint a BALKÁNI ÉLET színvonalának felemelkedését kivárni. :)
2020. márc. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!