Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki köszön először? (Több lent)

Ki köszön először? (Több lent)

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor az idősebb nyújt először kezet a fiatalabbnak, a nő a férfinak és magasabb beosztású az alacsonyabbnak.

Kérdés: Én egy 23 éves férfi vagyok és találkozok egy korombeli hölggyel. Ő nyújt először kezet, de a (szóbeli) bemutatkozást ki kezdi az illem szerint? Először én mondom a nevemet vagy a hölgy?



2020. ápr. 24. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Elég gyakori, hogy a jó ízlés határozza meg, nem valamiféle szabály. A jó ízlés van, azt nem tankönyvből tanulják. És még soha nem tiltakozott ellene egy másik jó ízlésű ember, se fiatal se idős, se férfi se nő.
2020. ápr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Könnyű kitalálni: ha tudod, ki nyújthat először kezet - na, akkor a másik (a fiatalabb, a férfi, a alacsonyabb beosztású) mutatkozik be. Aztán az idősebb, nő, magasabb beosztású kezet nyújt - ha akar.
2020. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!