Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha 40 éves orvosom mindig...

Ha 40 éves orvosom mindig sziát köszön én hogy válaszoljak? Sokszor előre köszön, meg se várja hogy én köszönjek először. A "jó napot" kicsit merevnek tűnik, de letegezni azért mégsem illik.20 éves lány vagyok

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Tegezd vissza. Én is tegeződöm a dokinkkal.
2012. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
20 évesen Te egy felnőtt, nagykorú nő vagy! A dokiban nincs sok kultúra, hogy letegez! ( ő nem ismeri az illemet!) Nyugodtan tegezd vissza! Ha nem tetszik neki, akkor kérd ki magadnak, hogy ő milyen jogon tegez téged!
2012. aug. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alaque ***** válasza:
90%

Én megválogatom, hogy kit tegezek vissza. Ha valaki láthatóan lenézően tegez le, mert magához képest gyereknek néz, akkor gondolkodás nélkül visszategezem. Ha azonban egy kifejezetten kedves öregúr tegez le, nem lenézően, hanem mintha fiamnak szólítana, akkor nem tegezem vissza. Mint ahogy a szomszéd nénit, aki kis porbafingó korom óta ismer, sem. De ha valaki egy mexikói szappanoperában érzi magát, és úgy gondolja, hogy a társadalmi osztályok közti különbség miatt letegezhet, azt direkt visszategezem, ráadásul a lehető legegyértelműbben.


A doki esetében ez utóbbi állhat fenn. Tegezd vissza!

2012. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alaque ***** válasza:

Mint ahogy munkahelyen a főnököt is visszategezem általában. Hm. Lehet, hogy ezért nincs munkám? :D


Persze a normálisabbja tisztában van az illemmel, ha meg letegez, akkor nem veszi zokon a viszonzást. :)

2012. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!