Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mik azok a dolgok, tulajdonság...

Mik azok a dolgok, tulajdonságok, amik régebben értéknek számítottak, ma viszont már gáznak tartja az új generáció?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

- Az első szerelmeddel hűségben élni egy életen át. ("Miért nem élted ki magad?")

- Nagy család, sok gyerek. ("Az ilyen nő egy tenyészkanca, élősködnek az államon, túl sok megy rájuk családi pótlékra.")

- Férj pénzt keres, a feleség otthon mos-főz-takarít. ("Nem vagyok cseléd.")

- Törzsgárdatagnak lenni a munkahelyen, ugyanott dolgozni évtizedeken keresztül. ("Így nem lehet előrelépni.")

- Idősebbek tanácsát/segítségét elfogadni a gyereknevelésben, vagy bármi másban. ("Anyósom egy hülye, semmit nem tud, életének egyetlen célja, hogy engem bosszantson.")


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, biztos van még egy csomó.

2010. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Az elsőt kiegészítem:

Hülye az apám,anyám,mert :

-nem veszi tudomásul,hogy már 13-18 éves vagyok,és jogom van úgy élni,ahogy én akarok. Álladóa ő akarja megmondani,hogy mit tehetek. Neki csak ahhoz van joga,hogy eltartson és adja a lóvét a cuccaimra,meg a piára.

- Ha már elmúltam 18,és esetleg van keresetem is ,képes elvárni,hogy hozzájáruljak a háztartási kiadásokhoz

- a szülőnek köteléssége,hogy 25 éves koromig eltartson.Fizesse az egyetemi tanulmányaimat,mert akinek nincs diplomája az nem is ember!

-Jogom van 13 koromban elkezdeni a szexet,akár nő,akár fiú vagyok. A szex az életben a legfontosabb dolog,és ha nem váltogatom a partnereimet,akkor nem szerzek elég tapasztalatot.

-A normális szex már nem elég,kell az orál,meg a többi perverzitás is.

- Ha lány vagyok,akkor felkínálom magam a pasinak,ha ő nem kezdeményez. Az sem sámít,ha a pasi netán nős-gyerekes családapa. A fontos,hogy én megkapjam,akit akarok.

-Ha már felnőttem és anya vagyok,akkor csak a gyerek az életem értelme, az apja csak pénzforrásnak jó. Senki ne szóljon bele a nevelésébe,inkább legyen egy elkényeztett, hisztis kölök, én pedig depressziós,kimerült,kibírhatatlan nőszemély. Ha a férjnek nem tetszik,hogy rá nem jut időm,akkor menjen ahova akar. Maradhat,ha állandóan lesi a kívánságaimat. Nekem,mint nőnek ehhez jogom van.

Hirtelen csak ennyi.

2010. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az eddigiek jók, hozzáteszek párat.


-A saját egészségünk. Inkább inni kell, drogozni, cigizni, mert az menő és attól felnőttebbek leszünk. Az már kit zavar, hogy 10-15 évvel előbb halunk meg?

-Műveltség. Aki szeret olvasni, művelődni, az hülye stréber, aki meg bukdácsol az iskolában, az nagyon menő.

-Régebbi, iégnyes tévéműsorok, könyvek. Azok olyan unalmasak, inkább nézzünk helyette Győzike show-t.

2010. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló

- Férj pénzt keres, a feleség otthon mos-főz-takarít. ("Nem vagyok cseléd.")

- Törzsgárdatagnak lenni a munkahelyen, ugyanott dolgozni évtizedeken keresztül. ("Így nem lehet előrelépni.")


Ezt a két dolgot egyátalán nem így látom, szerintem igenis az lenne a helyes ha a feleség otthon mosna, főzne, takarítana, nevelné a gyerekeket, de sajnos a mai világban ezt nem nagyon teheti meg egy nő, mert éhenhal a család 1 fizetésből :S

Jobb évtizedeken keresztül ugyanazon a poszton lenni és tudni, h van egy biztos állásom, mint havonta új munkahelyet keresni.



2. válaszoló

Hülye az apám,anyám,mert :

-nem veszi tudomásul,hogy már 13-18 éves vagyok,és jogom van úgy élni,ahogy én akarok. Álladóan ő akarja megmondani,hogy mit tehetek. Neki csak ahhoz van joga,hogy eltartson és adja a lóvét a cuccaimra,meg a piára.

Nem nem értek egyet. Nincs jogom úgy élni ahogy én akarok, mert ő tartozik értem felelőséggel, és megértem, h aggódik a gyerekéért. Azt viszont jogosnak tartom, h ha már megszült teremtse is nekem elő a megfelelő körülményeket. Itt most nem a full márkás ruhákra gondolok és nem arra, h mindent amit kiejtek a számon megvegyen, de ha meglátok 1 hat hétszáz forintos dolgot egy kirakatban /és persze meg is érdemlem/ akkor azt meg tudja nekem venni. Tudjon ruházni, és etetni. Nem kellenek feltétlen márkás cuccok. Bár 16 éves vagyok, de úgy gondolom, h ha valaki gyereket szül legyen egy biztos anyagi háttere amiből fedezni tudja a gyerek normális életkörlményeit.

- Ha már elmúltam 18,és esetleg van keresetem is ,képes elvárni,hogy hozzájáruljak a háztartási kiadásokhoz

- a szülőnek köteléssége,hogy 25 éves koromig eltartson.Fizesse az egyetemi tanulmányaimat,mert akinek nincs diplomája az nem is ember!

Nyilván ha a 18. születésnapom után kijelenti, h mától minden költségbe száljak be kiakadok. Ha kijártam az iskolát és lesz munkahelyem, természetesnek találom, h adok haza pénzt. De ha nincs munkám a házimunka elvégzése alap dolog. Az egyetem dologról pedig azt gondolom, hogy nem a szülő dolga, h mindent fizessen, de ha a gyereke segítségre szorul próbáljon segíteni. Egyetem pedig nem feltétlenül szükséges, ezt mindenkinek szíve joga eldönteni. Én megelégszem majd a középiskolával is.

-Jogom van 13 koromban elkezdeni a szexet,akár nő,akár fiú vagyok. A szex az életben a legfontosabb dolog,és ha nem váltogatom a partnereimet,akkor nem szerzek elég tapasztalatot.

14 évesen vesztettem el a szüzességemet. Igen, jogom volt hozzá, mert védekeztem és tudtam, h szeretem. Akartam a szexet. Nem bántam meg. Ha felvilágosult vagyok, és nem csak a szexről szól az életem miért ne? Mindenki azt mondja, h egy 14 éves tanuljon. Könyörgöm mintha a szex kizárná a tanulást. Védekezek, nem dicsekszem vele, nem felvágásból tettem, felvilágosult vagyok. Úgy érzem ehhez nem kell anyu engedélye. Persze az ember ne váltogassa a partnereit 2 hetente. És vannak a szexnél fontosabb dolgok.

-A normális szex már nem elég,kell az orál,meg a többi perverzitás is.

Az orált nem tartom perverzitásnak. Van aki szereti van aki nem.

- Ha lány vagyok,akkor felkínálom magam a pasinak,ha ő nem kezdeményez. Az sem sámít,ha a pasi netán nős-gyerekes családapa. A fontos,hogy én megkapjam,akit akarok.

Soha nem kezdenék családapával/nőssel. Ha egy fiú nem kezdeményez akkor kezdeményezek én ez még nem = a felkínálkozással.

-Ha már felnőttem és anya vagyok,akkor csak a gyerek az életem értelme, az apja csak pénzforrásnak jó. Senki ne szóljon bele a nevelésébe,inkább legyen egy elkényeztett, hisztis kölök, én pedig depressziós,kimerült,kibírhatatlan nőszemély. Ha a férjnek nem tetszik,hogy rá nem jut időm,akkor menjen ahova akar. Maradhat,ha állandóan lesi a kívánságaimat. Nekem,mint nőnek ehhez jogom van.

Áldom magam, h nem ilyen a gondolkodásom. Az apa ugyanolyan fontos lesz a nevelésben mint egy anya. Ha nem is ő szülte meg, de végigcsinálta mellettem azt a 9 hónapot, kitartott mellettem. Természetes, h tisztelem és megbecsülöm őt.


3. válaszoló

-A saját egészségünk. Inkább inni kell, drogozni, cigizni, mert az menő és attól felnőttebbek leszünk. Az Nem tarom menőnek. Soha nem drogoztam bár kipróbálnám, de nem szoknék rá. Próbáltam a cigit is és rúgtam már be. Mert én akartam és nem mert menő. Egyszerűen ki akartam próbálni. Egyiknek sem lettem a rabja. Egyszerűen jó leülni a barátokkal és néha napján /semmi esetre sem rendszeresen/ iszogatni. Bár én ezt is inkább kerülöm, anyuval szoktam inkább meginni egy pohár bort vagy valamit néha napján. :)

-Műveltség. Aki szeret olvasni, művelődni, az hülye stréber, aki meg bukdácsol az iskolában, az nagyon menő.

A műveltség nagyon is jó dolog. Tanulni nem szeretek, de nem akarok majd egy hülye bunkó lenni pár év múlva. Muszáj. Vannak tantárgyak amiket szeretek azok könnyebben is mennek vannak amiket nem. De tanulom és olvasom, jegyzetelek, mert az iskola erre van. Lenézem azokat az embereket akik azt hiszik népszerűbbek lesznek attól mert az egész órát tönkrevágják. Ha nem érdekli őket az sem az én dolgom, de engem ne hátráltasson. És igen lenézem a strébereket. Nem vagyok minta tanuló, viszont a legjobb barátnőm az. De nem stréber. Strébernek azt nevezzük aki még a szünetekben is a könyvet bújja, nem áll szóba senkivel, csak tanul és tanul. Tanuljon, de ne nézzen le minket csak mert mi szórakozunk is.

-Régebbi, iégnyes tévéműsorok, könyvek. Azok olyan unalmasak, inkább nézzünk helyette Győzike show-t.

Győzike XD Röhej. Bár ezen kívül nincs bajom a mostani tv műsorokkal kivéve a valóság showkat és a vs teleshopot :D Imádok olvasni régi és újabb könyveket is, viszont a régi filmeket nem szeretem, nekem unalmasak. Mintha mind ugyanaz lenne. Sandokant, Óz a csodák csodáját viszont imádom :D



Mint már írtam 16 éves vagyok, és én így látom a dolgokat.

2010. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ma 19:54, úgy látom, nem vetted észre a válaszokban lévő iróniát...
2010. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt írtam le, h nem minden fiatal gondolja úgy, ahogy ti hiszitek.
2010. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!