Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Moziban miért illik enni és...

Moziban miért illik enni és színházban miért nem?

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem moziban sem illik.
2020. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Mert a színészt jobban zavarja a csámcsogás a minőségi munkavégzésben mint a mozigépészt.
2020. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Mert a moziban nem fognak bakizni a színészek, mert bosszantja őket, hogy az első sor fél órája csámcsog a fülükbe.
2020. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

#1...

Miért ne illene?

Azért árulnak ott kaját meg piát hogy jó legyen a népnek!

2020. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

"Azért árulnak ott kaját meg piát hogy jó legyen a népnek!"

Igazából azért, mert a bevételük nagy része abból származik.

2020. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
#5... Igen de Attól még nem illetlenség. (tudtommal)
2020. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

A színházban zavarnád vele a színészt és a többi embert, akik valamilyen módon épp egy darab minőségi előadásán dolgoznak.

A moziban legfeljebb a többi nézőt zavarhatod, ha nagyon feltűnően, vagyis hangosan, csámcsogva eszel.

2020. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, itthon ez az illem. A kialakult szokás.


A West Enden meg a Broadwayn egyébként, akármilyen hihetetlen, esznek-isznak az emberek előadás előtt. Műanyag poharakban pezsgőt, teát, üdítőt adnak, ami bevihető. Csokik, jégkrém(!), kis zacskós nasik (igen, az a fajta, amelyik zörög is) állandó kellékei az előadásoknak. A szünetben úgy járnak körben a büfések a nézőtéren, mint ahogy nálunk a perecárusok szoktak a cirkuszban.


Egyébként kiöltözni sem szokás ott. Náluk ez a normális, és az a furcsa nekik, hogy nálunk meg ennyire elegáns, különleges esemény, ilyen szigorú etikettel.


Természetesen én is a budapesti színházakhoz voltam először szokva, és nagyon furcsa volt kinn. Aztán most, hogy már rengeteg előadást láttam, megszoktam azt is. Két külön világ, mindkettő nagyon jó, felesleges is összehasonlítani. A lényeg, hogy itthon nem illik a színházban enni, mert egyszerűen úgy alakult ki, hogy illetlenségnek számít.


(Kinn sem minden előadáson egyébként, például a kis kamaraszínházakban nem engedik meg, mert ott tényleg zavaró lenne, de a kb. 1500 férőhelyes nagy musicaleken a színészek semmit sem érzékelnek abból, hogy a nézőtéren eszik valaki.)

2020. máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Színházban is megy a zaba, csak ott perecet adnak.

Meg igazándiból olyan.halk, hogy a rágástól nem érted. Szar hangszóról, szar mikrofon, szar hangmérnök is ront az érthetőségen ott.

Moziban nincs ilyen ott kimért minden, és a csámcsogás ellenére is érthetú a beszéd.

2020. máj. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, te mikor jártál utoljára az Operettszínházban, vagy a Madáchban? Vagy a Vígben? És még sorolhatnám.

Mindenhol tökéletes a hang, már vagy 10 éve biztosan, de igazából már 25 éve is, amikor elkezdtem rendszeresen színházba járni, az akkori kornak megfelelő teljesen modern portokkal dolgoztak. Pont ugyanolyanokkal, amikkel külföldi előadásokon is.

Az evés megtiltásának a hanghoz semmi köze.

2020. máj. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!