Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Színházba, komolyzenei koncert...

Színházba, komolyzenei koncertre, milyen ruhában illik menni manapság, öltöny, estélyi, farmer, pulóver, ing, póló?

Figyelt kérdés

Mindenféle megoldást látok, függetlenül az előadás stílusától, kategóriájától. Minden alkalommal nehezen döntöm el, mit illene felvennem. Ha öltönyt veszek, néha túlöltözöttnek érzem magam, ha farmert, akkor mindenképp alul-ruházkodottnak. 11 v. 15 órás előadásra is lehet öltönybe menni, vagy inkább csak a 19 órásra? Családi, más néven gyermekelőadásra öltöny vagy inkább szövetnadrág, inggel, pulóverrel? A zeneakadémiára, MÜPÁ-ba is elég a lazább öltözet vagy oda inkább öltöny illik?

Rock-musical az igazi kakukktojás! Oda, mit vennétek fel?

Gyerekre, mit adnátok? A 12 éves fiamnak van öltönye, azt vegye fel vagy hétköznapi (sportosan) is megfelel?



2019. jan. 3. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem kár túlzásokba esni. Vannak akik mindenhova öltönyben járnak, de egy ing simán elég. Gyerekre tuti nem adnék öltönyt. Zeneakadémiára tényleg felveszik az aranyozott nyakkendőcsipeszig a mindent, de azt sem értem minek. Még soha nem jegyeztem meg senki ruháját egy rendezvényen. Kivéve ha lefényképeztem, de azok kevésbé kiöltözős események voltak.
2019. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Általában azt szokták mondani, hogy úgy illik megjelenni, hogy megtiszteljük vele az előadókat a színpadon. Egy színdarabra illik legalább egy inget, esetleg nyakkendővel, zakót nem feltétlenül kell. A farmer határeset, bár egy ing-nyakkendő kombóval még elmegy, ha nem túl világos (szerencsére már nincsenek kőmosott farmerek). Rock-musical-re elég egy jobb ing. A pulóver mehet akár nyekkendőre is, csak ne a zöld-fehér Fradi feliratos legyen. Gyerekeknél csak az a lényeg, hogy ne a szakadt, mustárfoltos játszóruhájában menjen, hanem ahogy mondjuk egy ritkán látott rokonhoz vinnénk látogatóba.
2019. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elegans cipo, vaszonnadrag, ing es nem leget melle loni, ha nem Operabal. Noknel meg terd folott 2 ujjnyival ne erjen a szoknya. En koktelruhat szoktam felvenni, feketet es a felsoresze fekete csipkes, alul vagy lazabb vagy simulosabb, de kiegeszitokkel, cipovel es taskaval meg lehet meg varialni
2019. jún. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!