Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Régen mértéktartók voltak az...

Régen mértéktartók voltak az emberek, vagy csak nem volt pénzük annyi mindenre?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy nálunk pl. vasárnapi ebédnél volt 1 üveg 1 literes Margitszigeti ásványvíz :) és azt ittunk meg négyen. Most meg kartonszámra vesszük a másfeleseket, üvegből isszuk ha kell, ha nem.

Csoki nagyon ritkán volt, akkor ettünk csokit, ha jöttek hozzánk vendégek és hoztak 1 tábla(!) mogyorós csokit. Azt úgy be kellett osztani, most meg bemegyek a kisboltba, veszek 1 táblát és benyomom 5 perc alatt :)

Sorolhatnám még és nem csak az ételeket, parfüm, tusfürdő, mosópor, stb. valahogy tovább tartottak, kevesebb fogyott mint most, mégis tiszták voltunk, illatosak és nem éheztünk. Ja, és nem voltunk soha szegények, de gazdagok sem, viszont ha vendégségbe mentünk, akkor kizárólag taxival.

Hogy van ez?


2010. aug. 2. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen rövid távon a fogyasztói kultúra változik meg.

Gratulálok hatott rád a sok reklám. Illetve felnőttél, van valamennyi pénz, amivel te rendelkezel, azt és annyit veszel rajta, amennyit... tudsz.

2010. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
az is közrejátszik gondolom, hogy régebb nem volt ilyen választék a termékek között. meg persze az igények is magasabbak, főleg, ha van pénze az embernek.
2010. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is filóztam már ilyesmin. Sokszor gondolom én is azt, hogy micsoda habzsidőzsi ember lettem. Ugyanakkor egy érdekes eszmefuttatás: mikor kisgyerek voltam, akkor fél-egy évi fizetésnek megfelelő pénz volt egy egyszerű színes tv és többhavi egy VHS magnó. Ezekhez képest reálértéken szinte nevetségesen olcsó egy nagyképernyős LCD tv is. És akkor mégis könnyebben el tudtuk érni a relatíve sokkal drágább cuccot is, mint ma.

Miért? Mert nem voltak ennyire elszállva az alapvető megélhetési költségek. Akkor a kevesebből is sokkal többet lehetett félretenni, mint ma.

Persze az is igaz, hogy régen nem volt mindenkinek alanyi jog a saját kocsi, nem volt mobiltelefon, kábeltv internet stb stb. Kevesebből ki lehetett jönni.

2010. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Fogyasztói társadalom"

Nyilván innen ez az elnevezés.

2010. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!