Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem illik más kézfogókkal...

Nem illik más kézfogókkal keresztben kezet fogni? Esetleg vannak még ilyen apróságok a kézfogás etikettjében?

Figyelt kérdés

Ez nekem új volt, bevallom ma véletlen így kezeltem az egyik ismerősömmel, és ő jegyezte meg halkan.


Van még ilyenek? Pl én úgy tudom, kesztyűben nem illik kezet fogni (eddig ok) hanem akkor az öklünket kell összeérinteni.


Ja ész köszönöm szépen annak aki egy hasonló kérdésben belinkelte a miillik.hu-t :D


2008. nov. 25. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ffi novel fog kezet, akkor mindig a no nyujtja a kezet eloszor! De egy csomo illem van, nagyon erdekesek, nemcsak kezfogassal kapcsolatosak, kerjel karacsonyra egy illem konyvet (illik tudni hogy mi illik), egy modern valtozatot, nagyon joooo!!!
2008. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen az ilyen alap dolgokat mostmár én is tudom, csak az ilyen ritkán (vagy sosem) említett dolgokra gondolok, hogy van-e még.


Igen amúgy nem rossz ötlet egy olyan könyv, amúgy is udvarias vagyok (most nem egóból) és szerintem megéri.

2008. nov. 25. 21:22
 3/3 anonim válasza:
100%
Ami nálam elengedhetetlen a kézfogásnál, hogy közben a szemébe nézek. Nem tudom van-e erre vonatkozólag etikett, de én tiszteletlenségnek veszem ha valakivel kezet fogok, és nem nézz a szemembe.
2009. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!