Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elutasított kézfogás. Ki...

Elutasított kézfogás. Ki hogyan reagálna? Nem azért, mert koszos/vizes hanem mert kulturális/egyéb okból nem szeretné az illető.

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 17:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Kultúrális okból nem kezet fogni? Szerintem nincs mentség erre (kivéve ha nagyon koszos az illető keze) ez nagyon nagy bunkóság. Velem már csinálta valaki egyszer és nem esett valami jól. Szerintem nagy ellenszenvet jelent és azt hogy lenézi a másikat. Azt is szokták, hogy úgy tesznek mintha kezet akarnának fogni és mikor a másik nyújtja a kezét akkor elrántják, az is nagy bunkóság.
2011. aug. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
EZ ugy lenne helyes, ha Te olyan orszagban vagy, ahol tudod, hogy nem fognak kezet, akkor ne is probalj. Viszont, ha egy masik ember van abban az orszagban, ahol kulturalisan elfogadott a kezfogas, akkor igenis fogjon kezet. Ket oldalrol mukodik az ilyen helyzet.
2011. aug. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

és ha valaki nem akar kezet fogni az emberekkel, költözzön olyan országba, ahol nem szoktak? az meg nem érdekes hogy neki hogy esik?

és ha csak látogatóban van az országban?

tényleg ilyen nagy dolog hogy bunkó és ellenszenves aki ezt nem teszi? ha valakinek a vallása tiltja? vallásszabadság van európában!

2011. aug. 12. 17:17
 4/20 anonim ***** válasza:

és ha valaki nem akar kezet fogni az emberekkel, költözzön olyan országba, ahol nem szoktak? az meg nem érdekes hogy neki hogy esik?

és ha csak látogatóban van az országban?

tényleg ilyen nagy dolog hogy bunkó és ellenszenves aki ezt nem teszi? ha valakinek a vallása tiltja? vallásszabadság van európában!


Ha latogatoba megy egy orszagba, keresse ki a szokasokat mielott odaer.

Ha olyan orszagban tartozkodol, ahol szokas a kezfogas, akkor ird ki a homlokodra, hogy Te nem akarsz kezet fogni. Enelkul honnan tudjak, hogy Te nem kezeskedsz?

Ha vallasokbol nem fogsz kezet, azt is ird a homlokodra, mivel azt sem tudjak masok hogy "miben hiszel".

De ha eloreszolsz, hogy muzlim vagy, akkor tudni fogom, hogy a bal kezedet egyaltalan ne rangassam meg, mivel azzal torlitek ki.

Latod, en ennyit es mast is tudok errol a vallasrol, legyen Neked is erdeklodo agyad.

2011. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Akkor is bunkóság ha nem nyújtod vissza a kezdet a másik meg csak áll mint egy hülye és nem érti mi bajod. Nálunk pl. az osztályban ez nagyon általános volt, szinte naponta kétszer is mindenkivel kezet fogtunk (reggel és délután) és mikor valaki nem nyújtotta a kezét rögtön lehetett tudni, hogy valamiért nagyon le van törve és rossz kedve van. persze nem mindenhol ennyire alap dolog ez. Pl. van egy barátom (kisebb korom óta az) vele nem szoktam kezet fogni mert közöttünk nem szokás de egy ismerősöm akit mondjuk nem láttam egy éve és fiú/férfi még szép hogy először kezet fogok vele. És nem fog senkinek rosszul esni.
2011. aug. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

nem kötekedni akarok, csak ez nem igaz, keleten nem csak a muszlimok használják a bal kezüket piszkos dolgokra


és miért baj ha valaki kezet nyújt és elutasítom, mert nincs a homlokomra kiírva hogy nem akarom? és ha magyar muszlim vagyok, akkor hordjak turbánt "nem fogok kezet" felirattal? írjam rá azt is hogy nem iszok alkoholt, ezért meg se kínáljanak? azt is írjam rá hogy nem szeretem ha istent káromolják?


tehát ha nem akarok bunkó lenni és muszlim vagyok, adjak bemutatkozásnál egy koránt az illető kezébe, ha kinyújta? például


mi az hogy senkinek se fog rosszul esni? és ha azóta megváltoztak a szokásai és elutasítja, akkor csak bunkó lehet vagy rossz kedvű?

2011. aug. 12. 18:15
 7/20 anonim ***** válasza:
Akkor meg kijelented: Bocsi senkivel nem kezelek ELVI okokból. Az "elvi okokat" meg megtartod magadnak.
2011. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
párom hithű arab muszlim, de Ő lekezel az emberekkel, annyira nem pofátlan, hogy visszautasítja a másikat
2011. aug. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

az elvi okokat csak akkor lehet megtartani ha nem kérdezősködnek


miért lenne pofátlanság elutasítani? egy muszlim nő viszont nem fog kezet egy férfival sem

2011. aug. 13. 05:56
 10/20 anonim ***** válasza:
A muszlim no altalaban be van takarva, tehat legtobb ember tudna hogy mik az elvei. A tobbi kerdesre, mint igen a valasz. Ha nem hordsz turbant, honnan tudjak az emberek, hogy mi az elveid? Ha eppen nem a Te kulturad szerint viselkednek, el kell nezned, mivel a tobbseg meg mindig nem muszlim M.O-on. Epp ezert be kellene illeszkened a tobbseg elveibe, nem forditva.
2011. aug. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!