Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit jelent ez a szokás Ázsiába...

Mit jelent ez a szokás Ázsiában és miért?

Figyelt kérdés

Először animékben vettem észre, hogy a férfiak szinte soha nem engedik előre a nőket vagy amikor mellettük sétál egy lány, akkor a fiú mindig megelőzi a lányt, hogy a fiú vezesse őt az úton. Beképzelem vagy tényleg így van?

Voltam Indiában és dettó ez a helyzet. Van valami háttere ennek? Ugye itt Európában vagy Amerikában a férfiak előre engedik a nőket, asszonyokat.



2020. júl. 23. 20:23
 1/6 anonim válasza:
100%
Itt is csak akkor illik előre engedni a nőt, ha ismert helyre léptek be. Egy ismeretlen helyen a férfi megy előre, például egy új étteremben. A kabátot itt is illik lesegíteni a hölgyről. Én legalábbis így tudom.
2020. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Azért a klasszikus modellben Európában is a férfi vonult elöl. Azokból is a legkövérebb (a tekintély). És ő ment be valahová, a nő örülhet, ha utána mehet, vagy egyáltalán leülhet egy asztalnál, amíg a férfiak esznek. Az elmúlt évezredek azért ennek a jegyében teltek itt is. Az ilyen ajtónyitogatási etikett az más kategória.
2020. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Ázsiában a nők nem egyenjogúak a férfiakkal. Nálunk a romák (cigányok) többnyire úgy mennek az utcán, hogy a férfi megy elöl, utána 4-5 m távolságra a nő (feleség) a gyerekekkel.
2020. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mansour ***** válasza:
92%
A "klasszikus modellben" ennek az volt az értelme, hogy a férfi garantálja a nő biztonságát, ismeretlen környezetben ezért ment mindig elöl a férfi. Ugyanezért ment elöl a legtekintélyesebb személy. Tulajdonképpen ő vállalt felelősséget a háta mögött lévők biztonságáért. Nem biztos, hogy olyan nagy vívmány, hogy ezt sikerült megszüntetni...
2020. júl. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4# Oh! Így teljesen érthető. De a többieknek is köszönöm.:)
2020. júl. 24. 10:38
 6/6 mustafa33 ***** válasza:
2-es, ne a cigányokat általánosítsd ahol a sorrend libasorban: 1.roma, 2. romnyi, 3.-10.cshaven, 11. dukel (rukonosz), vagyunk mások is még Európában.
2020. júl. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!