Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Araboknál miért tiltott az...

Araboknál miért tiltott az alkohol?

Figyelt kérdés
A muzulmán vallás miért tiltja az alkoholt, miért ennyire ellenségesek vele szemben? Értem én, hogy a Korán tiltja, de miért, mire alapozva?

2020. júl. 11. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk mert állandó hőség van és kis mennyiségtől is a falnak mennek.
2020. júl. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen mindegy ugyanúgy isznak, drogoznak és qrvaznak.

Amúgy ugyanezért, amiért disznóhúst sem.

2020. júl. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Szerintem ez okból kifolyólag nem büntetnék olyan komolyan mint ahogy teszik.

#2 És disznóhúst mi okból nem? A vallás miért tiltja?

2020. júl. 12. 09:02
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Konkrétan szerintem a vallás nem tiltja, csak felhívja a figyelmemet, hogy tisztátalan mivoltára. Élj egészségesen, óvd meg a tested a káros anyagoktól.
2020. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja így értem. Meg gondolom a tudatmódosító hatása miatt sem.
2020. júl. 12. 09:09
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Ne tudom, hogy ennek mi köze a valláshoz, mert nem minden arab muszlim, de: Az arabok nem bírják az alkoholt.
2020. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Az ázsiaiak nem bírják az alkoholt.
2020. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert tudatmódosító hatása van. Minden tiltott ami tudatmódosító,pl drogok is.

A disznó azért tiltott mert:minden szart megeszik,szó szerint. pisit,kakit,más állatokat stb.

A sertés zsír és hús jobban felszívja a méreganyagokat

Más emlősökkel ellentétben a sertés nem izzad, Ha izzadsz a a méreganyagok eltávolíthatók a testből. Mivel a sertés nem izzad, a méreganyagok a testében és a húsban maradnak.

Amúgy minden olyan állat tiltott ami más állatokat eszik, a hús tisztasága miatt.

2020. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Halal náluk a kóser.


Amúgy azért mert már anno tudta Allah báttya meg Mohamed bro, hogy ezek függőséget okoznak és akkor lezüllik a hívő aztán cseszheti Mohamed brácsa a 622-es futkosást.

2020. júl. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

A muszlimok hite szerint a testüket Isten adta kölcsön erre az időre, ameddig a földön van a lelkük, és kötelességük épen, egészségesen, tisztán visszaadni. Tehát tartózkodni kell mindenféle testet rongáló kábítószertől (legyen az illegális, vagy egyes helyeken legális, mint az alkohol), és ugyanígy tartózkodni kell a tisztátalan állatok fogyasztásától is, amelyektől a test is tisztátalan lenne.

Ez a vallási indok. A valós meg az, hogy Mohamed nem szerette volna, ha az eredetileg kevés követője tönkreteszi magát, és beteg embereket kell pátyolgatnia ahelyett, hogy harcos férfiakat tudna maga mellé (elé) állítani, ha jön a támadás. Így megtiltotta nekik a kábítószer fogyasztását, mert látta, hogy az mit tesz az emberekkel. Másrészt a betépett, részeg emberek jobban fel is mertek volna szólalni ellene, amikor nem ment annyira jól nekik. De természetesen nem azt mondta, hogy "én, Mohamed, megtiltom nektek", hanem hogy "álmomban megjelent Isten, és ezt a verset (szúrát) mondta nekem, amiben megtiltja a kábítószerek fogyasztását".

A disznóhús tilalmát meg a zsidóktól vették át. Ennek is vallási köntöst találtak ki, de volt neki konkrét, evilági oka is: a sivatagi, félsivatagi területeken a tüzelőhiány miatt a húst nem tudták mindig kellően átsütni, és így a sertéshúsban élősködő fonálférgek (nematódák) átkerültek az emberek szervezetébe. A beteg emberek persze legyengültek, idővel meghaltak. Hogy létezik ez a fonálféreg, azt persze nem tudták abban az időben, de azt igen, hogy a disznóhúst fogyasztó emberek megbetegszenek. Hát mi mást tudtak volna kitalálni, mint hogy Isten akarata, hogy a disznóhúst fogyasztó emberek megbetegedjenek, mert a disznó tisztátalan?

2020. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!