Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Észak-Koreában lehet túrázni...

Észak-Koreában lehet túrázni menni? Hogy pl csak így mondjuk hirtelen pénteken este gondol egyet mondjuk az apuka, hogy "Na, család, holnap elmegyünk kirándulni, és végigjárjuk a kis kék jellel jelölt turistaútvonalat!"

Figyelt kérdés
Ha előre bejelentik, akkor mehetnek? Vagy kérvényezni kell valami hivatalnál, vagy a legfőbb vezető főnöknél, és még akkor se biztos, hogy engedélyezik? Vannak egyáltalán ott ilyen kis színes turistajelzések nekik?

2020. aug. 6. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
turistaként nem lehetett szabadon menni, csakis csoportosan és szervezetten, de úgy tudom az állampolgároknak szabad volt
2020. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De szabad volt, vagy akkor valószínűleg lehet-e nekik most is?

Köszönöm a választ. :) Egyébként nem gondoltam turistáskodni, csak most azt képzeltem el, hogy ott egy család mehet-e, aki ott lakik. Turistáskodni nem gondoltam odamenni tehát, de erre vonatkozólag is érdekes a válaszod. :)

2020. aug. 6. 21:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja de és szóval hirtelen ötlettől vezérelve úgy, ahogy a példámban van, úgy mehetnek-e vajon, vagy csak mondjuk egy héttel előre bejelentéssel? Tehát lehet-e, hogy pl aznap úgy ébredt,hogy "ma túrázunk", vagy pedig előzetesen jelezni kell-e?
2020. aug. 6. 21:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mehetnek, de ugye a legtöbb ottani kerüli a feltűnősködést és a különcködést, ami gyanút kelthet.


Horgászni viszont pl. teljesen bevett dolog.

2020. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára vannak nekik kijelölt útvonalak, amikről nem szabad letérni, mert akárhol lehet akna. Vagy pedig titkos katonai kísérlet.
2020. aug. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddieket, mentek a zöldek
2020. aug. 7. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!