Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mióta nem köteles a feleség...

Mióta nem köteles a feleség felvenni (valamiylen formában) a férj nevét?

Figyelt kérdés

Ugye manapság már csak lehetőségként tekintenek arra, hogy Kovács Erzsiből Gipsz Jakabné, vagy Gipszné, vagy Gipsz-Kovács Erzsi legyen. Igazából a férj is fel tudja már venni a feleség családnevét akár kötőjellel, akár teljesen.


A kérdésem az lenne, hogy ez jogilag volt valaha irányítva, hogy a nő köteles felvenni valamilyen formában a férfi nevét? Vagy igazából ez csak szokás volt mindig is? Tudnátok erről valami történelmi hátteret találni? (nyilván próbáltam keresni én is, kevés sikerrel, ezért krédezem itt)


Előre is köszönöm!



2020. aug. 16. 02:08
 1/2 lewega ***** válasza:
100%
Én arra emlékszem, hogy az átkosban is megtarthatták a nők a lánynevüket.Két húgom van, mindketten megtartották a lánynevüket.
2020. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mátyás király feleségét nem szólították Hunyadinénak .

Ez csak egy elterjedt szokás hogy felvette a férje nevét nincs törvénybe írva szokás szerint így lett a lányból asszony ezért is mondják asszony névnek is be ne is van né.

2020. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!