Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Email-es levélírás illemszabál...

Email-es levélírás illemszabályok? Ti szoktatok írni megszólítást a 2.-tól?

Figyelt kérdés

Levél 1 : Tisztelt Hölgyem/Uram!

Üdvözlettel: xy


Levél 2 ?


Már nincs megszólítás csak írod ami kell a végére még talán egy név stb vagy totál parasztiasan átviszed chat félére amennyiben több emailt váltototok?



ki hogy csinálja?



2020. aug. 28. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen írok megszólítást mindig! (Ha nekem nem írnak, akkor is, mert az elhagyását b*nkóságnak tartom.)
2020. aug. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha már megvolt az első levél ugye " Tisztelt XY*, akkor a második levelet úgy kezdem, hogy" Kedves XY", mert itt már tudom nevét és picit közvetlenebb de nem alpári.
2020. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És utána? Több levelet váltotok
2020. aug. 28. 10:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy milyen viszonyban vagyok az illetővel. Ha mondjuk közeli kolléga, akivel tegeződünk, ismerjük egymást, naponta többször beszélünk, akkor a sokadik levélben esetleg már csak annyit válaszolok, hogy "igen, köszönöm" vagy hasonlók. De akivel nem vagyunk bizalmas kapcsolatban, annak minden egyes levél elején írok megszólítást. Ha ezt elhagyod, az olyan, mintha találkozásnál nem köszönnél, vagyis bunkóság.
2020. aug. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem ismertem egyáltlaán. En végigvittem a megszólítást. Ő egy idő után elhagyta. Tényleg kényelmetlen. De az is igaz hogy felesleges lenne mindig megszólítást írni
2020. aug. 28. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:

És még az se mindegy, hogy a "válasz" gombra nyomsz, az előzmények törlése nélkül, tehát elküldöd minden egyes esetben az összes előzményt, vagy pedig mindig új e-mailt kezdesz. Mert az első esetben egy idő után még kevésbé ismert személynél is lehet lazábbra venni, mert felesleges minden harmadik sor után megszólításnak lenni. Persze, csak ha nem valami "naggyonhivatalos" ügy.

Ha ő elhagyta a megszólítást, akkor te is hagyd el. Mert ha ő soha, te pedig mindig, akkor érezheti úgy, hogy ki akarod oktatni illemből, vagy pedig tudatosan akarsz távolságot tartani, és hivatalos hangnemben írogatni, mert esetleg nem bízol benne, vagy ilyesmi.

2020. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha naponta többször is váltunk emailt, akkor elhagyom, kivéve ha nagyon formális kapcsolat van köztünk (pl ha az angol királynővel írogatok). Ha eltelik egy nap, akkor újra megy a megszólítás.
2020. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!