Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki számít manapság konzervatív...

Ki számít manapság konzervatívnak? Nem az internetről bemásolt jelentései érdekelnek hanem az hogy a saját szavaiddal hogyan tudnád leírni a mai konzervatív embert ha még létezik ilyen

Figyelt kérdés
2020. szept. 12. 10:53
 1/10 anonim válasza:
4%

Olyan ember, aki csak a saját véleményére esküszik, és nem fogadja el azt, hogy valaki más nem azt gondolja egy adott szituációról. Például egyes hívők azért konzervatívak, mert ha megismernek valakit, aki nem hisz, azon nyomban megutálják, úgy, hogy alapjából véve lehet, hogy az ateista egyedünk jobb ember (morálisan értem :) ).Egy másik példa az, akik egy pártban hisznek és követik, és azokat, akik más véleményen vannak rögtön elítélik.

Őszintén remélem, hogy a válaszom kielégítő volt :)

2020. szept. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
És akkor egy jobbos szemszögből úgyanezt kifejtve....?!?
2020. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez politikától független. "Konzervatív" , aki ragaszkodik a régi, hagyományos, megszokott dolgokhoz, nem szívesen újít, nem szívesen változtat pl.a szokásain, öltözködésén.

Ruházatban a konzervatív irányzat egy kosztüm térd alatti szoknyával, vagy a férfiaknak egy öltönynadrág -kötött kardigán kombó.

2020. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eddig a hármas válaszolóval gondolkodunk a leg hasonlóbban erről
2020. szept. 12. 18:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen hármas így van
2020. szept. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyománykövető és tisztelő ember, aki olyan dolgokat tart az emberi élet alapvető értékeinek, amik azok voltak már 20-100 (vagy több) éve is. Ennek megfelelően éli az életét. Számomra nem hordoz egyből pejoratív jelentést a “konzervatív” szó, néhány elcseszett szélsőjobbos meg valláskárosult megmozdulás tette azzá, amikor emögé a kifejezés mögé bújva tettek és mondtak meredek dolgokat.
2020. szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A politikában a konzervativ szót pejorativ ertelben pont a balosok használják de semmi baj ..ne legyél már ennyire elfogult szekertolo..
2020. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tessék? Pont az volt a mondandóm lényege, hogy politikai dolgok miatt lett pejoratív a szó, de én nem tartom annak. Hol van ebben elfogultság? Én nem is szeretnék politizálni semmi esetre sem. De akkor legyen igazad, a balosok használják pejoratív értelemben. Nekem teljesen mindegy, ki használja.
2020. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mindegy "ne politizáljunk-konzerváljunk!"

hasznos jó szükséges és értékes értékeket

2020. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki kicsit le van maradva a korral. Ennek vannak előnyei és hátrányai is. Már lassan konzervatívnak számít a természetben kirándulni is, az 5-6 óra gépezés meg elfogadott. Hasonló dolgokon kívül a konzervatív gondolkodás hátrány lehet.
2020. szept. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!