Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyenek az angol emberek?...

Milyenek az angol emberek? Mik a szokásaik? Mennyiben másabb a viselkedésük az átlag angol embereknek, mint az átlag magyaroknak?

Figyelt kérdés

Hogyan állnak hozzá a nem angolokhoz, milyenek pl. az írekkel és a walesiekkel?

Mindenki normális válasza érdekel, de elsősorban azoké, akik éltek Angliában, vagy most is ott élnek. A válaszokat előre is köszönöm!


2010. aug. 8. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Milyenek az átlag magyarok? Mert már erre sem lehet válaszolni. Ugyanúgy nincsenek átlag angolok, ezért értelmetlen a kérdésed.

Van, aki kimondottan utálja a külföldieket, van akinek az irekkel van baja, van viszont aki kimondottan szereti az idegeneket is, és még szßamtalan variációban lehetne sorolni, hogy milyen angolok vannak, de ÁTLAG nincs!!!!!!!!!

2010. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy átlag, hogy nem a felső tízezerhez tartozó. A szokásokat meg úgy értettem, hogy pl. náluk is szokás, hogy amikor talákoznak a barátaikkal, egymás nyakába borulva visonganak (ettől spec. rosszul vagyok), meg 3 puszizás, meg ilyenek, vagy inkább visszafogottak?
2010. aug. 8. 21:52
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Ennél pár fokkal hűvösebbek az angolok, amúgy külföldiekkel nagyon közvetlenek, és jól el lehet dumálni velük anélkül, hogy kellemetlen közelségbe kerülnének. Ribik meg mindenhol vannak :S Persze általánosítani nem lehet, azok, akiknél laktam, jófejek voltak, de az is lehet, hogy csak mázlim volt. Ha össze kellene hasonlítanom szép hazánkkal, akkor az angolok még nekifutásbül sem olyan bunkók, mint a magyarok helyből.

Pár dolog, ami engem idegesített, és nem értem, hogy bírják ki: tejes tea, ecetes chips, házikoszt nuku, minden kaja gyorsfagyasztott vagy rendelik, az egyetlen, amit tudnak főzni (vagyis sütni), az a yorkshire pudding, de gondolom ezekről hallottál.

2010. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A 3 puszi egy szláv szokás, az angoloknál ez nincs. A visongósdi meg annyira személyfüggő... A tinik biztos szokták, a felnőttek meg nyilván nem.

A szokásaikról meg annyit, hogy pl. írhatnám, hogy szokás náluk az 5 órai tea, de hát ez is úgy van, hogy kinek hogy. Van, aki szokott, van aki nem.

Az étkezéseikben sok hagyományos dolog van, annak könnyű utánakeresni, vagy pl. az angol karácsony is elég híres (karácsonyi puding, miegymás).

Persze ha a sztereotípiákra vagy kíváncsi, akkor azt mondom, hogy az angolok kimértek, távolságtartóak, pontosak, mindenhova visznek magukkal esernyőt, szeretik a sört, a teát és a véres húsokat, és a focimeccseken randalíroznak.

2010. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és szerintem a tea tejjel nagyon finom, de annak inkább tejes kávé jellege van így. Ha az ember úgy áll hozzá, hogy na iszom egy finom teát, tejjel elrontva, akkor tényleg nem fog neki ízleni. Úgy kell felfogni, mint egy gyenge kávét.

Az ecetes chips nekem sem jött be, amúgy esznek kaprosat is meg rákosat is, szerintem ezek nem nekem vannak kitalálva :)

Ellenben az igazi angol reggeli a legjobb falat :D Tükörtojás, szalonna, sausage (amit kolbásznak szoktak fordítani, de nagyon nem az), paradicsomos bab, némi paradicsom, hmmm én ezt nagyon szeretem.

2010. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Udvariasak,de elég zárkozott emberek.
2010. aug. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Jobban tartjak a par lepes tavolsagot. Hogyha ugy viselkedsz egy angollal, mint egy magyarral, akkor eszreveszed, hogy tavolsagtartobbak, viszont ezt udvariasan csinaljak. Elofordul, hogyha kozelukbe mesz, hatrebb lepnek. Tavolsagtartobbak, de nem bunkok. Lehet, hogy magukban meg van a velemenyuk, de nem fognak rosszul banni az emberrel. Ez kb. minden nyugati orszagban igy van. Magyarorszagon az emberek sokkal oszintebbek, szokimondoak, viszont ez azzal jar, hogy sokkal bunkobbak is hivatalos szituaciokban is. Nincs naluk puszi. Mondjuk en nem Angliaban, hanem az USA-ban elek es a puszilkodast valami borzaszto furcsa dolognak tartjak, de tobb az olelkezes, kezfogas es a kozhiedelemmel ellentetben az angol nyelvu orszagokban sem olyan informalisak az emberek, hogy "csa, csumi, csa" modon haverkodnak. Van formalis beszed az angol maga modjan es ezt igencsak betartjak.
2010. aug. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
OFF :utolsó: ez mit akar jelneteni - ilyent még ugyanis nem hallottam: "csa, csumi, csa" (Komolyan kérdezem, nem kötözködésböl)
2010. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Cigany koszones. Hasonlo az asta la vista-hoz. (Majd dumalunk/latlak)
2010. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11:50: arra probaltam utalni, hogy a magyarok kozt is van egy meglehetosen informalis regiszter es sokan azt hiszik, hogy az angol nyelv tegezes, pedig ez ennel joval bonyolultabb dolog es bizonyos szavakkal, modalis segedigekkel, redukalt mondatszerkezetekkel nagyon is formalissa lehet tenni angolul a beszedet. Ez a "csa csumi csa" koszones kb. 8-10 eve nagy divat volt tinik kozt.
2010. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!