Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az angol embereknek mi a...

Az angol embereknek mi a véleménye a királyi családról?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy szeretik-e őket, tisztelik-e őket, örülnek hogy királyságban élnek vagy megváltoztatnák?


Azért kérdezem, mert én 100% biztos vagyok benne, hogy az angolok büszkék arra, hogy egy ilyen régi hagyományt ápolnak, mégha hatalma nincs is a királynőnek, csak jelképes személyiség, illetve az ő képe van a pénzeken.

Szerintem szeretik őket, mert ha nem így lenne, akkor nem mennének ki a herceg esküvőjére, nem épülne rájuk a hazai turizmus fele, és nem a királynő képe lenne a fizetőeszközön.

De angol civilizáció órán azt mondta a tanár, hogy az angolok nem kedvelik a királyi családot, és szerinte az emberek úgy gondolják, hogy ők csak egy "teher" az ország számára. Állítólag azért is gondolják így, mert plusz adót kell fizetniük ami a királynő bevétele.

Én nem hiszem el, hogy ne szeretnék őket, az adós dolgot meg főleg nem. Egyfelől ha minden ember csak 1% adót fizet a királynőnek, az már egy éves bevételnek az egész családot eltartja, ami azért nem olyan sok pénz (mondjuk egy 126.000 Ft-os minimálbérből 1.260 Ft), de azt sem gondolnám, hogy kellene adózniuk a királynőnek, hiszen a királyi család igen gazdag, és vannak egyéb bevételeik is, és ha forgatják a vagyonukat, befektetnek akkor annak a bevételéből is kényelmesen elélnek.


Segítenétek ennek az eldöntésében? Ti mit gondoltok, hogy tudjátok?


Köszi.


2011. szept. 22. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Eleguk van, hogy beloluk elnek, ok tartjak el/fenn a kiralyi csaladot.
2011. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg csak annyit, hogy 1993 ota fizet a Kiralyno adot, ezt is onkentesen.
2011. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt, hogy mennyire szeretik a királyi családjukat, megkérdezhetnéd a spanyoloktól, norvégektől, svédektől, liechtensteinektől, japánoktól stb is. :) Ált mindenkinek csak Britannia ugrik be.

Nyilván megoszlanak a vélemények, de:


"Anyone who has walked through the deserted palaces of Versailles or Vienna realises how much of a part of the life of a nation is lost when a monarchy is abolished. If Buckingham palace and Windsor castle were transformed into museums, if one politician competed against another for president of the republic, Britain would be a sadder and less interesting place. Our politicians are not men such as could challenge more than a thousand years of history." - William Rees-Mogg


Igazából Diana halála után volt a legnegatívabb a megítélés, azóta megint elég népszerűek.


Múltkor olvastam, hogy egy főre lebontva csak pár penny a királyság fenntartása egy angol polgárnak.

Én igazából kicsit sajnálom is, hogy ez az egész királyságosdi lesüllyedt ilyen szimpla ceremóniás szintre, mert így sokaknak nevetségesnek tűnik az egész...


A turizmus meg... Hát ja, kit érdekelne egy miniszterelnök unokájának az esküvője? :)

Olyan mese sincs, ahol a szőke politikusfiú jön fehér lovon. ;P

2011. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Többször volt szavazás a kérdésben és az derült ki, hogy az angolok ragaszkodnak a királyi családhoz.
2012. máj. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De mire jó a királyi család, ha csak jelképes?
2014. dec. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A királyság államformát mindig is utálták sokan. Szerintem ott se a kedvencük.
2015. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!