Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az angolok és az amerikaiak...

Az angolok és az amerikaiak miért hordanak a lakásban cipőt?

Figyelt kérdés

2020. nov. 8. 16:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Mert ott van takarítónő-bejárónő azért, de egyébként én is hordok. Ha már tudom, hogy nem megyek sehová akkor leveszem, de egyébként nem ugrálok ki-be a papucsba az ajtóban. Pedig én takarítok sajna...
2020. nov. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%
Értelmes emberek nem mezitláb mászkálnak a lakásban, ez csak MO-on szokás.
2020. nov. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Csak Magyarországon divat levenni a cipőt a lakásban. Legfeljebb papucsot, vagy házicipőt viselnek, ha nem akarnak menni sehova.
2020. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
12%
Ez keletről származó divat: otthon papucs és pongyola. Éppen megfelel a hazai falusi gazdaságoknak: tyúkszaros a porta, nem akarják bevinni, tehát le a cipővel. Viszont ezt a szokást viszik magukkal Bp.-re is, mondván, hogy ők mennyire tiszták. Igaz, mosdani nem mosdanak, nem szokták meg, hiszen otthon anno nem volt bevezetve a víz.
2020. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Más kultúra. Logikus, hogy az ember lábbelit vált, hogy ne vigye be a mocskot a saját életterébe. Ezért szerintem anno ott is megvolt ez, csak arrafelé előrehaladottabb a "prolisodás", meg a "leszaromkevésazidőmlustavagyok" hozzáállás, Magyarországon is terjed a "cipőben a lakásban" jelenség.

#4 Nem értem, hogy most minek kell itt "vidékiezni". Igaz, Bp-n nincs tyúkszar, helyette van emberszar, meg kutyaszar, meg széthugyozott aluljárók, utcasarkok, emberköpetek stb. Szóval még inkább ajánlott a váltólábbeli. Mosdani lehet, hogy nem mosdanak annyit a vidékiek, meg a falusiak, de fürdenek, zuhanyoznak, mert a víz csak nagyon kevés helyre nem volt bevezetve, de akkor is megoldották, amikor nem volt. A víz meg nem olyan agyonklórozott, mert nincs rá szükség, és még az ólomszennyezés sem jellemző.

2020. nov. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Remélem nem gondoljátok komolyan, hogy ez csak Mo.-n van. :) És Mo.-n sem mezítláb vannak otthon nagyrészt. :) A németektől vettük át, hogy otthonra benti cipőt/papucsot/mamuszt/pacskert húzunk.


Az angolok úgy gondolják, hogy a ház van értük és nem ők a házért, ezért nem vigyázgatnak úgy a tárgyaikra, inkább kiélvezik az adott lehetőségeket.

2020. nov. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Nemcsak ők hordanak,hanem minden országba,még itt nálunk is.
2020. nov. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Amerikai felesegem mezitlab van a lakasban.

Viszont a legtobb amerikai siman bemegy cipovel a hazba.

Altalaban az emberek nem jarnak olyan helyen ahol sar lenne, mindenhol beton van, jarda es autoval kozlekednek.

Nekem tiszta a cipom, nem saras, igy siman bemegyek vele a hazba.

2020. nov. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Én Angliában élek, azt vettem észre, higy bizonyis értelmi színvinal felettiek leveszik a cipőt, míg aki alatta van annak mindegy. Van egy műsor ahol híreket nézetnek meg helyiekkel és a nézők az ő reakciójukat/véleményüket nézik. Általában a saját családi házuk nappalija a helyszín. Volt egy család ahol a kis asztalra ki volt rakva süti és a srác felrakta mellé a lábát, úgy, hogy a ciője majdnem belelógott és ez normális dolognak számított. Viszont netes kommentekben sok brit megjegyezte, hogy mennyire gusztustalan ez és ők alapból nem mennek be cipővel a házba. Szóval ez ilyen fele-fele megoszlásban van.
2020. nov. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
Azért mert műveletlen, igénytelen népség. Jenkik többségétől nem érdemes sokat várni. Persze tisztelet a kivételnek.
2020. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!