Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amerikában mikor van Karácsony...

Amerikában mikor van Karácsony? Az amerikaiak hogy ünneplik, milyen szokásaik vannak?

Figyelt kérdés
Válaszaitokat előre is köszönöm!

2017. dec. 21. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:
8%

...

Amikor nálunk és úgy, ahogy nálunk.

2017. dec. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Mivel ugyanazt a naptárt használják, mint mi, következik ebből, hogy ugyanakkor, mint nálunk.

A különbség csak annyi, hogy az időeltolódás miatt hozzájuk később megy a Jézuska.

A karácsony nem nemzeti, hanem vallási ünnep, tehát alapjaiban azonosak a szokások.

2017. dec. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Ami különbség:

-Nem a Jézuska / angyalka hozza az ajándékot, hanem a mikulás. (Náluk dec. 6.-án nem történik semmi.)

-25.-én reggelre hozza az ajándékot, így a gyerekek alig várják a reggelt és rohannak megnézni hogy mit kaptak.

-A rossz gyerek a mikulástól nem virgácsot, hanem szenet kap.


De persze mivel elég sok kultúra keveredik Amerikában ezért lehetnek eltérő hagyományú családok is...

2017. dec. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!
2017. dec. 21. 08:56
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
25.-én ünneplik a karácsonyt, a Mikulás a 25 -ére virradó éjjel érkezik a kéményen keresztül, a kandallón lógó zokniba teszi az ajándékot. 25.-én reggel pizsamában bontják ki az ajándékokat. Ilyenkor általában pulykát esznek.
2017. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!