Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szokta valaki használni azt a...

Szokta valaki használni azt a kifejezést, hogy darálni/ledarálni egy sorozatot?

Figyelt kérdés
Online cikkben láttam ezt a kifejezést, hogy pl. Netflixen le/darálsz (vagyis egyben megnézel) egy sorozatot. Szokta valaki ezt a szót használni? Csak én maradtam le, és ez egy közismert kifejezés lenne?
2020. dec. 20. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen közismert, nemcsak sorozatra, de másra is, amit egyben, egyhuzamban csinál meg vki. 30 éve is hallottam.
2020. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra sincs benne semmi meglepő. Egyszerre, egyszuszra végigcsinálni valamit - sokan használják élőszóban is. 40 leszek, úgyhogy nem tini - szlenggel kommunikálok, mégis ismerem.
2020. dec. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
én használom
2020. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Néha én is használom. De a beszédet is le lehet darálni...
2020. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát mondjuk mondhatom egy csajnak, hogy Gizi, szombaton gyere fel darálni? :D
2020. dec. 20. 19:37
 6/8 anonim válasza:
csak magadra vonatkozóan mondhatod, másra nem
2020. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, rendszeresen használom, de én junkie vagyok, szóval nálam ez teljesen hétköznapi.
2020. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ma is okosabb lettem!
2020. dec. 20. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!