Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Honnan ered az, hogy "Jó...

Honnan ered az, hogy "Jó étvágyat"-t kell kívánni valakinek? Miért kell használni ezt a hülyeséget, amikor egyáltalán nem ér rá valaki? Miért van az, hogy valaki fennakad azon, hogy nem mond valaki "Jó étvágyat" és megkérdőjelezi a létjogosultságát?

Figyelt kérdés
A legszebb az, amikor tudják, hogy olyan rossz a látásom, hogy 1 méterre se látok el tisztán és még nem volt időm felvenni a szemüvegemet, s azon pampognak, hogy 10-20 méterről nem veszem észre valakiről, hogy zabál és emiatt + a nagy rohanás miatt nem mondom ezt a fost. 😅

2020. jan. 26. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Ez ugyanolyan alapvetö udvariassági forma, mint az, hogy köszönsz az embereknek (pl. jó napot), aki ezt elmulasztja, azt jogosan tartják bunkónak.

Hameg nem látsz rendesen, akkor csináltass szemüveget, akkor nincs olyan, hogy nem veszed észre a másikat.


De ettöl függetlenül már a kérdésed stílusa alapján is egyértelmü, hogy igen bunkó, primitív ember vagy!

2020. jan. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:
72%

Ha nem felel meg a "jó étvágyat, rohanás közben vesd oda az étkező kollégának, lakótársnak stb., hogy "váljék sz.rrá benned". Nagy sikered lesz :-D

Egyébiránt szerintem nem kell megállnod, meghajolnod és az illető vállára tenni a kezed, miközben azt mondod neki, hogy "jó étvágyat kívánok néked teljes szívemből, kedves XY". Nem kell ebből nagy ügyet csinálni, odaszólsz, hogy "jó étvágyat" és kész. Ez nem hátráltat semmiben. És ha nem teszed, az nem jön ki jól mások szemében (ha viszont rendszeresen nem kívánsz jó étvágyat, egy idő után lehet, hogy megszokják, hogy te ilyen vagy - ám akkor már következetesnek kell lenned, és senkinek sem mondhatod, életed nagy szerelmének sem [legalábbis mások előtt], különben lesz némi alapja a "pampogásnak").

De azt gondolom, ez komolyabb(an veendő) illemszabály, mint például a kétséges "egészségedre" tüsszentéskor.


Nyilván onnan ered, hogy ugyan az ember létszükségletből eszik, de ma már megadja a módját is, és lehetőleg nem íztelen vagy rossz ízű ételeket eszik, na meg a lehetőségekhez képest igyekszik nyugodt körülmények közt tenni.

2020. jan. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

"Nyilván onnan ered," 2 - szerintem abból ered, hogy áldást kér az ember az ételre, amit eszik, arra a folyamatra, ami a légzés mellett a külső világgal való legintenzívebb és legnagyobb hatású tevékenység a fizikai testre nézve az ember életében.

Áldás kér: azt jelenti, hogy szeretné, ha javára válna, erősítené, egészségesebbé tenné, hogy munkáját jobban végezze, életét jobban élje.

Ezt az áldást a "jó étvágyat" kifejezéssel adja egyik ember a másiknak.

Kérdező: ne kívánj semmit - én pl nem is nagyon ennék ilyen társaságban, ahol ilyen rossz a hangulat, de nem is lenne igényem, hogy "mondjad a fost". Nem baj, ha "pampognak", valószínű ők sem nagyon tudnák neked elmondani, amit most én itt "pampogtam", tehát ezzel ne törődj.

Remélem segítettem egy kicsit elmélyedni a világ, az ember megismerésében, szándékom ez volt.

2020. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
70%

Barátságos emberek barátságosságából ered, és nem valami kötelező mondás, hanem pont a barátságosságból következően mondják, önszántukból. Nehéz még elképzelni is, hogy valaki annyira elfoglalt legyen, hogy jó étvágyat kívánni sincs ideje, valószínűleg ilyen indokkal senki sem hagyja el, hogy jó étvágyat kívánjon.


A kérdés kiírási jellegzetessége meg semmi jót nem vetít előre...

2020. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Már megint te? Még mindig ezen lovagolsz? Még mindig bunkó vagy és büszke rá? Köszönni azért tudsz vagy az is fárasztó? Lehet igazad van! Túl sok idő (1mp...) megy el abból a nagyon drága időből a "felesleges" udvariaskodással. SZÁNALMAAAAAAS.
2020. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4: Teli szájjal nem biztos, hogy tud jó étvágyat kívánni.
2020. jan. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!