Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » S. O. S! Mindjárt állásinterjú...

S. O. S! Mindjárt állásinterjúra megyek, ki nyújt először kezet?

Figyelt kérdés
Én vagyok a nő, és férfi interjúztatóhoz fogok érkezni. Én úgy gondolom, érkezéskor nekem kell bemutatkoznom és kezet nyújtanom, hiába ő lesz a leendő főnököm. Jól hiszem, hogy ez így van (akkor is, ha fiatalabb/idősebb)?
2010. aug. 17. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:

nő a férfinak nyújt kezet.

ha már alárendeltségi viszony lesz kettőtök között, akkor a főnök a beosztottnak.

ha csak köszöntök egymásnak és nem ráztok mindig kezet, akkor a férfi a nőnek köszön először.

2010. aug. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindig a nő nyújt kezet, a férfi soha! Még akkor sem, ha a főnököd lesz. A nevedet viszont Neked kell mondani először. Utána Ő mutatkozik be.
2010. aug. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kapásból három esetet tudnék felsorolni, amikor illetlenség a nőnek kezet nyújtani a férfi felé :) úgyhogy soha ne mondd, hogy soha!!
2010. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Drukkoljatok:)
2010. aug. 17. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Drukkolok !
2010. aug. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert. :)
2010. aug. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
elvileg úgy, ahogy az első írta, de egyáltalán nem biztos, hogy a leendő főnök ezekkel tisztában van, ezért ne sértődj meg, ha esetleg ő nyújtja előre. ha nem látod, hogy történne valami, akkor mindenképp, határozottan te nyújtsd a kezed.
2010. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!