Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mire mondják sokan, hogy...

Mire mondják sokan, hogy Nyugat-Európában sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak az emberek?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom ezt, meg hogy boldogabbak, ez mit jelent pontosan, hogy bemész a boltba és mosolyog az eladó vagy mit?

2021. febr. 18. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Lószart. Ugyanolyan frusztráltak, csak nem olyan kivagyi kikéremmagamnak emberek mint mi magyarok. Na meg kicsit jobban be vannak idomítva.
2021. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem értek egyet az elsővel. Ha Magyarországon végigmegyek az utcán, mindenki savanyú fejet vág. Berlinben idegenek is rád mosolyognak. Nem kell minden reggel gyomorideggel melóba menni, kidolgozni a beled, meg lehet élni kevés pénzből is normálisan. Nem szúrja a szomszéd szemét, ha neked jobban megy. Van élet a melón kívül is.
2021. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért dolgoznád ki a beled ,havi 160 óra munka az semmi, az csak lötyögés,mi állattartásban, plusz a feldogozásban dolgozzunk havi 250-300 órát effektíven. Aki letelik a munkaidő és fekszik az miért panaszkodik rá ,hogy szegény?
2021. febr. 19. 08:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2 hát nekem sikerült németeknél dolgozni olyan helyen második munkahelyként, ahol a hétvégéket végigdolgozták 11 órákban (holott csak 10-et szabadna), mindenki savanyú, frusztrált, és leordítja a fejed ha kezdőként kérdezni mersz.

Ja és mind német volt a projektvezető kivételével. A telephely vezető meg egy igazi chaplinbajszos kötsög volt, aki a németekkek is ugyanolyan seggfej volt.


Berlin? Na ott sem a német mosolyog. :)

A 300 km-re nyugatabbra vagyok, most a covid kapcsán pont azt látom mint magyaroknál. A kisembereknek nagyon nagy szájuk lett, hirtelen fontosnak érzik magukat, belekötnek amibe tudnak. Hogy hordd a maszkot, mekkora távolságot tartsál. A legviccesebb az volt, hogy a bevásárlókocsikkal számolják az embereket. Sokan visznek ketten két kocsit összekapcsolva, egy érmével. Egyszer mi is ezt csináltuk, csak abban a boltban az ügyeletes fontoska úgy gondolta, hogy ez így nem felel meg. Kérdeztem, ok, de hol van kiírva? Erre nem tudott mit mondani, csak papagájolni hogy ez így nem ok.

2021. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem, aki sokat járok hivatalból is külföldre, az a tapasztalatom, hogy a nyugati világban az emberek valóban kényelmesebben és boldogabban élnek. Olyasfajta íratlan törvßény van, hogy amíg te dolgozol, addíg maximálisan kiszolgálod a munkahelyeden a munkát, a környezetedet. Amikor kilépsz a munkahelyedröl az utcára, akkor már minden és mindenki téged szolgál...
2021. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na ezt az utolsó mondatot sem tapasztalom németeknél. Nagyon kevés üzlet van ami ügyfélközpontú. A szolgáltatóknak is megvannak a standard dolgai, ha egyedit kérsz, leginkább csak hülyén néznek, hogy miért nem jó neked a standard. Ritkább esetben jó magas felárért megcsinálják.

Sokszor kicsit olyan érzésem van, mint a 80-as évek magyar gazdaságában, ahol “ez van, ezt kell szeretni”. Pedig a volt brd területen vagyok. Az ex-ddr-esek lassan rugalmasabbak.

2021. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-oska, merre vagy ? Nekem a területem München, Deutsche Donau..a leírtakat errefele tapasztaltam.
2021. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Északra, Alsószászo. Hannover-Salzgitter-Braunschweig háromszög.

A bajorok udvariasabbak, amennyit találkoztam velük, de nekem meg ők kicsit megjátszósok.

2021. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, most már értelek, északon valóban "sötétebb van", ezt én is tapasztaltam.
2021. febr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

730 óra egy hónap. 300 óra munka azt jelenti, hogy gyakorlatilag vegetál az ember.


„ Aki letelik a munkaidő és fekszik az miért panaszkodik rá ,hogy szegény?”


Az életet élni kell. Egy társadalom végső célja a kultúra, a kultúrafogyasztás, a szocializáció és az ezzel kapcsolatos tevékenységek, a szórakozás.

A munka általában egy ehhez szükséges eszköz.

Ne keverjük már össze az eszközt a céllal.

300 óra munka mellett pihenni sincs idő, nem még színházba járni, éttermeket kipróbálni, vagy elmenni koncertre vagy túrázni.

2021. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!