Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a követendő protokoll...

Mi a követendő protokoll sorbanállásnál?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt voltam ortopédián, ahol érkezési sorrendben mentek be a betegek. Mikor megérkeztem hatan álltak előttem, és összesen közel másfél órát várakoztam. Előttem egy idősebb nő volt, és jóval én utánnam érkezett egy másik nő, akivel láthatóan ismerték egymást. Mikor az előttem álló nő sorra került, felajánlotta a másiknak, (aki utolsóként érkezett) hogy menjen be előtte. Miután az végzett, én azonnal indultam, gondolván, hogy én következem, de az előttem álló nő felháborodva rámszólt, hogy várjam ki a sorom, mert ő következik. Mondtam, hogy az előbb engedett valakit maga elé, tehát helyet cseréltek, és most ő kellene a sor végén álljon. Ezután fenhangon méltatlankodott, hogy milyen pofátlan vagyok, mert egy idős nő elé tolakodom.

2021. márc. 22. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően neked van igazad, de azért nem mindegy, milyenek voltak a körülmények. Ha pl az újonnan érkezett ránézésre 110 éves volt és láthatóan alig élt, akkor rendben van, hogy bement előtted.
2021. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az újonnan érkezett nő kb 45éves lehetett, gipszelt bokával akárcsak én. Az előttem álló nő pedig 60körüli, neki a kezével volt problémája.
2021. márc. 22. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs mit írni, maga elé bárkit beengedhet az ember, de mások elé nem. Vagyis, ha ő az utolsó, akkor beengedheti, de ha még vannak mögötte, akkor azokat minimum megkérdezi, hogy bemehet-e az illető, és persze nagyon meg is kell indokolni, hogy miért is kellene beengedni.
2021. márc. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, nő egy paraszt volt.
2021. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezért jó a sorszámos rendszer. Azzal nem lehet így visszaélni. És nem kell magadat izgatnod bunkó emberekkel.
2021. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!