Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek gáz, ha csókolómma...

Szerintetek gáz, ha csókolómmal köszönök?

Figyelt kérdés
Lehet ez egy szokatlan kérdés, de engem nagyon érdekel! 😅 17 éves lány vagyok és akit nem tegezek, annak mindig “Csókolómmal” köszönök. A párom is megszólt, hogy így csak az óvodások köszönnek, de számomra ez a “csókolom” a közvetlenséget, a talpraesettséget szeretné tükrözni.. Nektek erről mi a véleményetek?

2021. máj. 12. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bácsiknak így szoktál köszönni, vagy csak a néniknek?
2021. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem kifejezetten zavarna. 73N
2021. máj. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Dedós köszönés, az éretlenségedet fejezi ki.


A felnőttek köszönése: jó reggelt! vagy jó napot kívánok! , búcsúzásnál viszontlátásra!

2021. máj. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavarna, ahogy a tetszikezés is. Ettől nem talpraesett leszel, hanem gyerekes.

35N

2021. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az. Én már 60 éves vagyok, de már engem is úgy tanítottak, hogy az illendő köszönés ismeretlennek, vagy távoli ismerősnek, a jó napot, jó reggelt, jó estét kívánok.


Mégis mi köze van a csókolomozásnak a talpraesettséghez?

2021. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen időnként még én is csókolomoztam, bár próbáltam már leszokni róla.

De hogy se közvetlennek, se talpraesettnek nem tűnsz tőle, az egészen biztos.

2021. máj. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs vele kulonosebb baj, engem nem zavar de en (18vagyok) jonapottal vagy hat napszaknak megfeleloen koszonok, szerintem az jobb, talan a csokolom kicsit kisgyerekes hatasu de nem veszes
2021. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!