Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az elfogadható hogy csókolomma...

Az elfogadható hogy csókolommal köszönök huszonéveseknek?

Figyelt kérdés
A huszonévesek már öregek szerintem. Valamelyik nap is mentünk boltba a 12 éves öccsémel. Ott volt kint a 26 éves szomszéd fickó. Öcsém mondta neki hogy csókolok utána meg én is így köszöntem , sőt a többi huszonévesnek is így köszönök. 16 éves vagyok.

2019. júl. 19. 20:45
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Lassan azért ideje lesz elkezdeni felnőni... 5-6 év múlva ugyanilyen korú emberekkel fogsz együtt dolgozni és ott már igen fura lesz csókolommal köszönni nekik...

Ha bizonytalan vagy, meg udvarias akarsz lenni, akkor egy sima Jó napot, üdv és hasonló megteszi. A csókolomot hagyd meg a kisgyerekeknek. Mármint ha azt akarod, hogy lassan elkezdjenek komolyan venni.

2019. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

#1

Értem de jelenleg én is gyerek vagyok.

A felnőtteket meg magázni kell.

2019. júl. 19. 20:50
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát akkor tedd azt.
2019. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
87%
A "csókolom" nagyon infantilis, egy óvodásnak még elmegy, de a te esetedben egy "helló" jobban megfelelne. A köszöntött 26 éves nem egy aggastyán és talán nem is esett neki jól.
2019. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
66%
1-2 év múlva a 26 évesek faxát fogod csókolni.
2019. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

A huszonévesek öregek? :D Ajaj, rá kéne gyúrnom a nyugdíjra.

Egy kisgyerektől még elmegy, de egy kamasztól, szerintem, röhejesen veszi ki magát.


18/L

2019. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
79%
Elfogadható, de ha nekem köszönnél így (24 vagyok), hazáig kergetnélek. Egyébként mindig az idősebbnek kell jeleznie, hogy tegezheted.
2019. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

#5

Nem vagyok meleg.

2019. júl. 19. 21:42
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért de butaság és tanulatlanság így köszönni huszonéveseknek, én 92-es születésű vagyok de amikor nekem köszönt 12 éves koromban, egy fiatal felnőtt, annak én is csak "Szia"val köszöntem. Mondjuk én tudtam is hogy kiknek kell már csókolomozni.


Soha nem borotválkozok, borostám van vagy alkalomadtán kisebb szakáll, lehet ez is öregít, de amikor a 15 éves csaj azt mondta hogy csókolom, én csak nevetve ránéztem.

Általában olyanok nem tudják a köszönési formákat akiknek a szüleiken kívül nincs más idősebb korú a családban, pl egy nagyobb testvér.

2019. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha magázódni akarsz, akkor jó napot kívánok/jó estét, jó reggelt.

Csókolom jó lehet, ha kisgyerek mondja, vagy ha idős embernek köszönnek így. És az idős nem huszonéves, hanem 70 feletti.

2019. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!