Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik lezárni emailben?

Hogyan illik lezárni emailben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy emailben adom le a rendelésemet egy kereskedőnek.


A beszélgetés valahogy így zajlik (É=én, K=kereskedő):


É: Érdeklődés a termék iránt. A végén megköszönöm a válaszát előre.

K: Információkat ad a termékről, köszöni az érdeklődést.

É: Érdeklődöm a fizetés iránt, megint megköszönöm előre a válaszát.

K: Információkat ad a fizetésről.

É: Megköszönöm a választ, leadom a rendelést és kifizetem utalással. Utána még megköszönöm előre is a rendelés teljesítését.

K: Köszöni a rendelést, írja, hogy még aznap postázzák és hogy átment az összeg a számlájukra.


A kérdés. Ezután illik még visszajelezni, amiben megköszönöm, hogy tájékoztatott a termék feladásáról vagy már felesleges, mert előtte megköszöntem az emailben?


Dilemmám a következő. Ha nem írok vissza, akkor olyan, mintha befejezetlen lenne a kommunikáció. Ha visszaírok, akkor viszont egyrészt már előtte emailben megköszöntem előre mindent, másrészt az ő oldaláról nézve ez egy felesleges email, mert neki napi szinten beesik 20+ email, akkor ne ilyen köszöngetős emailekkel kelljen foglalkoznia, amire úgysem várok már választ vissza.



2021. jún. 22. 18:09
 1/4 A kérdező kommentje:
És egyébként nem túl sok a köszöngetés? Van ennek értelme, hogy az első után minden válaszüzenetben megköszönök valamit? Nincs ez túltolva illem szempontjából?
2021. jún. 22. 18:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a választ csak az első mailben köszönném meg, utana felesleges. A leadod a rendelést résznél is kihagyhatod, és akkor a végén mehet a rendben köszi válasz.


Vagy, ha ezt a verziót akarod megtartani a sok köszivel, akkor nem reagálnék, hanem a termék érkezésénél válaszolnék hogy meg is érkezett, minden szupi, köszi még egyszer.

2021. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Be lehet helyettesíteni szinonimákkal a "köszönöm"-öt: hálás vagyok, nagyra értékelem, értéket képvisel a szememben, stb. most egyelőre nem jut eszembe több, de másnak biztosan van még ötlete...
2021. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35%

Nekem sem maradt volna bizonyos értelemben tág a látóköröm. Egyházi közösségekben mindenki megossza a gondolatait és a hálaadás révén ÉRTÉKTEREMTŐ, KAPCSOLATSZILÁRDÍTÓ szavak jutnak eszembe elég gyakran.


Az én tapasztalatom szerint ez akár nagyban is segítheti a létfenntartást azáltal, hogy a szociális háló azonos arányban erősödik a személyiség

akár spontán formálódásával.


Ui: remélem, hogy tudtam Neked egy kicsit legalább segíteni Kérdező...

2021. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!