Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy 40 feletti férfi tanár...

Ha egy 40 feletti férfi tanár tegez engem (főiskolán), akkor én is vissza tegezhetem?

Figyelt kérdés
Lány vagyok. Nem ajánlotta föl a tegeződést, viszont ő folyamatosan tegez minket.
2010. aug. 27. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
ha nem ajánlotta föl, akkor ne. ha majd nagyon zavarja, hogy magázód, szól.
2010. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen - nem.


Ne tegezd le, mert te jársz rosszul, ha neki nem tetszik. :)

De ha a szigorú illemtant nézzük, akkor - ha már letegezett - nyugodtan visszategezhetnéd. Egyetemre/fősulira felnőtt emberek járnak, nem gyerekek és hacsak nem a rektorról vagy dékánról van szó, akkor az hogy nő-férfi viszonyról van szó, az erősebb, mint az, hogy tanár-diák.


Ettől függetlenül nálunk is volt (egy!) olyan tanár aki minket tegezett, mi őt nem, de ő idősebb volt.


Többi tanárnál teljesen egyértelmű volt, hogy ha ő tegez, mi is, ha magáz, akkor mi is.

Sőt többen is voltak, akik a fiúknak(!) felajánlották a tegeződést, de lányokra rábizták, hogy ők ajánlják fel, mert úgy illik.



De ettől függetlenül maradj a magázásnál, ha nem vagy benne biztos!

2010. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam az általad leírt helyzetben, nagyon zavart, ezért azt mondtam neki: "ne haragudjon, hogy megkérdezem, de megengedi, hogy visszategezzem?". Nevetett, és azt mondta, hogy igen, természetesen, eleve úgy gondolta, hogy aki akarja, visszategezi, aki nem, nem.

Főiskolán--egyetemen elvileg nem hierarchikus a tanár-diák viszony (gyakorlatilag "természetesen" az).

2010. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem volt egy tanárom, aki amúgy nagy forma volt, meg TSZV. és kérdés nélkül letegezett mindenkit.

mondjuk ha én meg azt mondtam volna neki a folyosón, h Helló Csabi! sztem az összes felsőoktatási intézményből ki lettem volna rúgva egy életre :D

2010. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A biztonság kedvéért én is magázom az illetőt, csak kissé zavar, mert ha még egy idősebb férfitanárnál áll ez fenn, az hagyján, viszont őt nem tartom elég korosnak ahhoz, hogy fiatal nőket letegezzen így egyoldalúan.

2010. aug. 27. 18:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos, amit mondasz!! Én is írtam erről egy kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok-..


Itt találsz szerintem hasznos válaszokat.


Egyébként nem tudom, hogy mi a teendő ilyenkor... elvileg visszategezhetnéd, mert joggal érzed bántónak, hogy kérés nélkül letegez. De hasonló szituban én se mertem, mert féltem, hogy magamra haragítom esetleg, és a végén még megbuktat vagy ilyesmi.


Szerintem illetlenség volt a részéről, hogy nem mondta még az elején, hogy nyugodtan tegezzétek vissza.

2010. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi!! Nem is láttam, hogy volt már hasonló kérdés, pedig nem is tetted olyan régen föl.

De tényleg azért érdekes dolog, mert ahogy nálad is az utolsó válaszoló mondja (és én is így tudtam), 18 év felett visszategezhetjük, aki tegez minket.. na de ki meri ezt tanárral szemben megtenni a felsőoktatásban?

2010. aug. 28. 21:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért érdemes tenned egy próbát! Nagyon sok egyetemi tanár a tegeződést eleve úgy érti, hogy a viszont tegezés fel van ajánlva. Sokat segítene, ha tudnám, melyik egyetem. Az ELTE bármelyik karán tuti visszategezheted, az orvosin tuti nem...stb.
2010. aug. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző: lehet, hogy van benne valami, amit mondasz. Mármint hogy aki letegezi az évfolyamot, az bele is érti azt, hogy nyugodtan tegezzék vissza. Szerintem mondjuk jó lenne, ha ezt nyíltan meg is mondaná. Akiről én beszélek, az a BME-n egy tanár, és ha belegondolok: odakerül hozzá egy csapat középsuliból frissen szabadult épp-hogy-felnőtt (90% fiú), szerintem egyiküknek se lesz vér a pucájukban visszategezni az ötvenes tanár urat.


Mint írtam a linkelt kérdésben, én nő vagyok és jóval idősebb, de én se mertem visszategezni... Valahogy én érezném bunkóságnak, holott elvileg megtehetném, én is így tanultam.


Egyébként ugyanezen az egyetemen van egy másik férfi tanár, szintén olyan ötvenes lehet, ő is tegezi az évfolyamot, de ő rögtön az elején mondta, hogy nyugodtan tegezzük vissza. Ezzel semmi gond nincs.


Hát, jó tanácsot sajnos nem igazán tudok adni erre az esetre... max. az egyetemi oktatóknak üzenném (ha olvassa valamelyik), hogy a legegyszerűbb, hogy első órán mindenkinek elmondja, hogy tegeződjenek kölcsönösen, és ezzel minden probléma megoldódik.

2010. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!