Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek "illik" vágni a dinnyét...

Kinek "illik" vágni a dinnyét otthon? A férfinek vagy a nőnek?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés, de érdekel.🙃 Nálunk én vágom, nőként a nagy dinnyéket is, de mamáméknál pl mindig papám csinálja.

2021. júl. 26. 23:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Talán a férfinak. Bár úgy gondolom, nincs nagy értelme ennek a "férfi munka", "női munka" szerepkiosztásnak.
2021. júl. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Nincs "illik". Van szokás, meg van hozzáállás. Elég sokféle.
2021. júl. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez mekkora kérdés...!!! Annak illik vágni, aki enni akar belőle most és azonnal, vagy, aki látja, hogy a felesége főzi a vacsit, addig segítség képpen felvágja a dinnyét (ahelyett, hogy paraszt módon kepeszt a fotelban, a kezében a sörrel, és nyavalyog, hogy hol a vacsorája meg a dinnyéje és miért nincs még megágyazva)
2021. júl. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Azért egy dinnyét nem olyan nehéz felvágni. Nincs erre illemszabály, nálunk az vágja aki éppen enni akar belőle. Biztos nem mennék mindig oda a barátomhoz főleg amikor valami fontosabb dolga van hogy vágjon már nekem dinnyét. Persze azzal semmi bajom amikor valakiknél ez megszokás stb de aki ha muszáj lenne és ennyit nem tudna megtenni magának az elég életképtelen lehet.
2021. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

Érdekes kérdés. Nálam a gyermekkori emlékek miatt úgy rögzült, hogy 2 dolog van az életben, amit mindig a férfi csinál*, abból az egyik a dinnye felvágása. Épp ezért nőként meg sem próbáltam soha, pedig feltételezem, össze tudnám hozni azért ;)


*a másik a karácsonyfa befaragása a talpba, még mielőtt másra gondolnátok.

2021. júl. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Én sokáig apámat kértem meg, mert amilyen ügyetlen vagyok, kb. életveszélyes manőver a dinnyéből karéjt vágnom. Aztán egy idő után rájöttem, lehet kisebb cikkekre is vágni.
2021. júl. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Aki éppen enni szeretne belőle.
2021. júl. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Aki ügyesebb.
2021. júl. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Catelar válasza:
45%

Sarga vagy gorogdinye?

A szabalyok tipus es meret szerint valtoznak.

2021. júl. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Egyenjogúság van.

NINCSEN olyan mondat, amiben az szerepelne, hogy "a férfi kötelessége"...

Az vág, akinek jobban kell a dinnye, vagy jobban ért hozzá, vagy jobban szereti.

Eloszthatjátok a feladatokat.

2021. júl. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!