Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményed a nyitott...

Mi a véleményed a nyitott koporsós temetésről?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon durva és morbid. Apukám búcsúztatása így volt. Nagyon mérges voltam, de nem én szerveztem. Soha nem értettem, hogy erre miért van szükség? Mintha nem fájt volna még eléggé a halála. Erre ezt csinálják, egy közel 40-kilósra fogyott rákban meghalt emberrel, aki közel 1 hónapig már semmit nem tudott megenni, mindent kihányt, és csobtsoványra fogyott. Na én még életemben rendelkezek róla, hogy velem ilyen ne forduljon elő.

2021. aug. 10. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem izlestelenseg, es igen, nagyon is morbid, plane ha szegeny nem “szepen” halt meg, de ha valakinek hozzatartozik a bucsuhoz hogy “megnezze” az elhunytat, azt is el kell fogadni. ki akarta hogy igy legyen? nem lehet megbeszelni vele ?
2021. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A mamámat is meg lehetett ñézni a temetésen én akkor 12 voltam nem néztem meg nem bírtam én se értem mire jó egyébként a tesóim se nézték meg azt mondták arra emlékezzünk amikor életvidám mosolygós volt.

Igazuk volt.

Nem tudom én se látom értelmét

2021. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a jó megoldás, hogy van egy külön kis rész, amit fel lehet nyitni, ha valaki látni szeretné.
2021. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Mifelénk már az a "divat", hogy csak a temetés kezdetéig van nyitva a koporsó, hogy aki ilyen módon akar elbúcsúzni, az megtehesse. A nagy nyilvánosság előtt már le van zárva.
2021. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ilyet szeretnék majd. Szembesüljön vele mindenki, hogy ki voltam, mi lettem és mivé válok majd. Memento mori!
2023. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!