Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi alapján kell köszöni?...

Mi alapján kell köszöni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegyük fel egy példa kedvéért hogy egy irodában dolgozik valaki.

Reggel bemegy és köszön mindenkinek. Munka végén pedig elköszön mindenkitől mikor megy haza.

Azonban amikor az cégen belül közlekedik akkor nem köszön el a többiektől akkor sem ha órákra és ha messze megy akkor sem.

A kérdés lényegében az hogy mi az a távolság/ időkorlát/egyéb ami esetén már el kell köszönni.

Nap munka után is csak egy ideig nem találkozunk. Akkor minek elköszönni? nem sokára úgy is megint találkozunk.

Vagy az éjfél lenne a választó vonal akkor ha bent maradunk egész este akkor éjfél után megint köszönni kell annak aki például ott ül mellettem mikor senki nem ment sehova?



2021. okt. 7. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez kultúrafüggő. itt angliában ha kimész a szobából(de a házon belül maradsz) elköszönsz a többiektől, ami nekem elsőre fura volt.
2021. okt. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyáltalán miért kell köszönni?

Köszönésnél szokás férfiak esetében kezet fogni. Vagy amikor köszönés képen puszit adnak a másiknak. Nem csak a mostani helyzetben hanem egyébként is olyan mintha szándékosan akarnák terjeszteni a kórokozókat.

2021. okt. 7. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
A kézfogás annak a bizonyítására szólt, hogy nem akarod lelőni az illetőt (üres a kezed).
2021. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3.

Ma már ezt azonban el lehetne hagyni.

Attól még hogy kezet fogok valakivel nem jelenti azt hogy nem akarom lelőni. :D

2021. okt. 7. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor éppen nem tudod.

Ez a középkorban is így volt.

2021. okt. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

A köszönés egyfajta jelzés. Ha bemegyek egy zárt helyre, köszönök, üdvözlöm az ott lévő, egyébként nem az ajtóra figyelő embereket. Figyelemfelhívás. Ha távozom, ugyanez a helyzet. Jelzem a szándékomat. Nemcsak kiugrom egy pillanatra, hanem tartósan teszem.

A cselekvés szóbeli kommentje, amit a helyi kultúra tovább színesíthet (kézfogás, intés, puszi, bármi).

A hagyományok őrzése (már akár eredeti tartalmuk nélkül) egyfajta tisztelgés az elődöknek. Ilyen a kézfogás, a kitárt kéz. A "békésen jöttem" kifejezése, ami a korábbi korokban egyáltalán nem volt magától értetődő. #3 válasza korrekt. Ha pedig ennek ellenére is le akarod lőni, akkor nemcsak szimpla gazember vagy, hanem alamuszi sunyi gazember. Ez azért jelentős fokozás.

2021. okt. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!