Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik előre köszönni...

Kinek illik előre köszönni egy társasház lépcsőházában az alábbi szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Én 30 éves vagyok, a szomszédasszonyom (mellesleg nem vagyunk jóban, de eddig legalább mindig köszöntem neki) kb 60 körüli lehet. Mindketten nők vagyunk. Én jöttem le a lécsőn, ő pedig épp akkor jött be a bejárati ajtón. Kb. egyszerre láttuk meg egymást. Én már kicsit megelégeltem, hogy jópofizzak neki, ugyanis nem egyszer hallottam már, hogy más lakóknak mesélte hogy hogy utál engem és a családomat...gondoltam, most ez alkalommal nem én köszönök előre, és amúgy is tudtommal mindig a helyiségbe érkező személy köszön előre. Úgyhogy végül elmentünk egymás mellett köszönés nélkül...

De mit gondoltok, komolyan minden esetben nekem kéne előre köszönni? Én nem gondolom, hogy attól, hogy fiatalabb vagyok, csak rajtam kéne múlnia, hogy emberszámba vesszük-e egymást vagy nem... mit gondoltok erről?



Ha esetleg kérdeznétek, hogy mi a rossz viszony oka:

A hölgy itt lakik ebben az épületben 40 éve. Én 7 éve költöztem ide. Amikor 7 éve megvettük ezt a lakást, teljesen lakhatatlan, romos állapotban volt, az ablakok, ajtók mind összetörve, konkrétan életveszélyes állapotok voltak. Mivel ne vagyunk milliomosok, nem tudtuk pár hét alatt lerendezni a felújítást, úgyhogy szépen lassan újítgatjuk a lakást a mai napig...nyilván nem minden nap :D Csak ha pár havonta összegyűlik annyi pénz, akkor kicseréltetjük az ablakokat, az omladozó bútorokat lecseréljük újakra. Ez a szomszédunk szerint botrányos hangoskodás...Én meg azt mondom, az hogy 1-2 havonta egy napon 2 órát bútorokat szerelek vagy pakolok itthon, az nem hangoskodás, pláne hogy csak heti 3 napot vagyok itt, szóval heti 4 napon még egy lélegzetvételt sem hallhat ebből a lakásból.

Na mindegy, tudom, hogy ezt itt nem lehet bizonyítani, és mindenki annak a félnek fog hinni, amelyiknek akar...csak számítok a kérdésre, úgyhogy előre leírtam annak, akit érdekel.



2019. szept. 16. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Sose értettem, hogy egy egyszerű kérdés alá miért kell egy komplett novellát kanyarítani.

A fiatalabbnak kell előre köszönni, de az idősebbnek ILLIK viszonozni a köszönést.

Nekem 1 ember csak egyszer nem köszön vissza, utána nincs az az isten, hogy többet köszönjek neki az életben. Pláne nem előre!

2019. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hahaha :D

Hát ha nem érted, készséggel megmagyarázom: azért írtam novellát, hogy a lehető legvilágosabb legyen a felvázolt szituáció. Hogy miért fontos ez? Mert látod, még részletes leírás mellett sem tud az emberek zöme szöveget értelmezni, ahogy te sem sajnos.

Kioktatás helyett inkább értelmezned kellett volna a novellát. Nyomokban sem tartalmaz a leírásom olyat, hogy az egyik köszön, a másik meg nem...


Várom szeretettel olyanok válaszát, akiknek nem okoz értelmezési gondokat 15 sor! :)

2019. szept. 16. 19:44
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

T. Kérdező!

Megértem, hogy nem köszön a néni! Ha mással is ilyen tudálékosan kommunikálsz.....

2019. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Köszönj neki továbbra is előre. Add meg neki a tiszteletet.

Egyedül az ő szegénységi bizonyítványát gyarapítja ha képtelen megérteni azt hogy egy fiatal család élhetővé akarja tenni a lakásukat hogy ne egy putriban éljenek és emiatt utál téged.

Ne is foglalkozz ezzel a témával. Csak csináld szépen ami illik, azzal nem tud mit kezdeni. A többi szomszéd szépen rá fög jönni hogy veled az égvilágon nincs semmi baj és a nyuggerben lehet egyedül keresni a hibát.

Nyugodtan újítsd továbbra is a lakást. Nem folyamat falat bontotok 0-24 tehát semmilyen szabályt nem szegtek meg.

2019. szept. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak a választ! :)
2019. szept. 16. 21:15
 6/15 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! Felőlem nevezhetsz tudálékosnak, de egy valamit sosem toleráltam, és nem is fogok soha: az emberi ostobaságot. Ha valaki nem csak buta hanem pökhendi is, azt kioktatom nyugodt szívvel.
2019. szept. 16. 21:26
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Neked kell előre köszönnöd.
2019. szept. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
A fiatalabb köszön előre.Ha nem viszonozza,azzal saját magát minősiti.
2019. szept. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Tehát akkor az "érkező köszön előre, kortól, nemtől függetlenül" elv ezek szerint már nem létezik?
2019. szept. 17. 10:13
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Az "érkezőt" nem úgy kell érteni, ahogy neked jobban megfelel. Az előre köszönés vonatkozásában a belépő egy szobába, lakásba, osztályterembe lép be - nem pedig egy lépcsőházba, vásárcsarnokba vagy stadionba.
2019. szept. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!