Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Felajánlhatom én a tegezést...

Felajánlhatom én a tegezést vagy nem illik?

Figyelt kérdés

Én, középkorú nőként felajánlhatom- e a tegezést egy tőlem kb. 25 évvel idősebb férfinak? Ő társadalmilag magasabb szinten van mint én.

A férjemmel tegezőviszonyban vannak, az utcánkban lakik, ő mindig "kezicsókolom"ot köszön.

Kinek illik ez esetben a tegezést megemlíteni?



2021. nov. 16. 21:07
1 2
 1/20 anonim válasza:
78%

Ha jól emlékszem kortól független mindig a hölgynek kell felajánlani. Persze, nem 20 éves lánynak.


Amit még érdekességként mostanában "tanultam", hogy ha már valaki megkezdte az étkezést, nem illik jóétvágyat kivánni. Mert azzal megzavarod. Pedig ösztönösen jönne. De nem kell. Most ezt minek irtam le, nem tudom

2021. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
71%
Fel.
2021. nov. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Illem szerint nem ajánlhatod fel.
2021. nov. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3-as: a korkülönbség és a társadalmi különbség miatt?

Azt hittem, H nőként felülírom ezeket.

2021. nov. 17. 07:45
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Ezen a "társadalmi különbségen", ha nem vállalaton belüli hierarchiáról van szó, túl kellene lépni.

Ha a "társadalmi különbség" ellenére tegeződik az uraddal, aki valószínűleg szintén lényegesen fiatalabb nála, akkor nem látom akadályát.

Lehet, hogy abból indul ki, hogy a nő joga a tegeződés kezdeményezése.

Én is megvárom, hogy a nálam 20-25 évvel fiatalabb nők kezdeményezzék a tegeződést. 68F

2021. nov. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5-ös: a férjemmel azért tegeződött le, mert ugyanaz a szakmájuk.
2021. nov. 17. 08:49
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Mi lenne, ha a férjed mondaná, hogy tegeződjetek, amikor hármasban vagytok? Ez lenne a legjobb, legegyszerűbb, legegyértelműbb.
2021. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
A lap alján sorakoznak a régebbi, hasonló kérdések és válaszok. Érdemes olvasgatni őket.
2021. nov. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Ijesztő, hogy mennyi tudatlan válaszol...
2021. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Mi az, hogy társadalmilag magasabb szinten van? Mert akkor ebben az esetben te hol vagy? Férjed is magasabb szintű, mint te? Nekem a kolléganőm férje tanultabb és jó pozícióban van, nem is akartam vele tegeződni, de ő mondta, hogy tegeződjünk. Hát nekem mindegy, eddig is csak köszöntünk egymásnak :) Másik kolléganőmmel viszont jóban vagyunk, az ő férje is magas beosztású, viszont fiatalabb, úgy gondoltam, felajánlom a tegeződést, és így is lett, vele kötetlenebb is a viszony. Szerintem ez attól is függ, hogy eleve milyen a viszony. Baráti? Akkor igen, ajánld fel. Ha távolságtartó a pasas, akkor ne.
2021. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!