Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem illik a pénztáros előtt...

Nem illik a pénztáros előtt fizetésnél telefonálni?

Figyelt kérdés

Voltam egy kisboltban, egy tételt vettem. Éppen egy telefonhívásban voltam, odaadtam a pénzt, visszaadott, eljöttem. Valami eszméletlenül lehordóan, csúnyán nézett rám a pénztárosnő. Én nem éreztem tiszteletlennek, épp a legjobb barátommal telefonálok, most azt tegyem le egy idegennek mondott "sziáért"? Azóta, hogy ez történt, mindig mondom az illetőnek, hogy "bocsánat, most megyek fizetni" és leteszem. De eléggé zavar, hogy magamat és a családtagomat/barátaimat kell hátrébb helyeznem, mert valaki elvárja, hogy figyeljem a munkáját és mondjak pár szót. Tudom, van ahol van önkiszolgáló pénztár, meg lehet olyat csinálni, hogy csak zsebre rakod a telefont és utána vissza... De én arra vagyok kíváncsi, hogy:

1. Ez valóban illetlenség?

2. Miért van erre a pénztárosnak szüksége?



2021. okt. 29. 14:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%
Elvileg igen, illetlenség - bár én se értem, miért kéne a saját anyámat, kollégámat, vagy bárkimet leraknom azért, hogy köszönhessek egy idegennek. :D
2021. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Ha köszönsz neki, akkor szerintem nem kell letenni a telefont.
2021. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 qkker1 ***** válasza:
80%
Nem illetlenség, bunkóság.
2021. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%

#3

Na és rácsapni a telefont egy hozzám közel álló személyre, az illendő?


Amúgy miért lett lepontozva az 1. és 2. válasz? :D

2021. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 qkker1 ***** válasza:
92%

"Na és rácsapni a telefont egy hozzám közel álló személyre, az illendő?"


Tudod, mifelénk kultúrált embereknél, ezt úgy szokás megoldani hogy


- tartsd egy kicsit,


fizetek, köszönök


- mondhatod tovább!

2021. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
14%

Igazából az eladó nem ismerkedni van ott, hanem kiszolgálni a vásárlókat. Erre kapja a fizetését. Ha személyes kapcsolatot akar, akkor mosolyogni szabad.

Persze most túloztam kicsit. Az eladó sem gép. De nem azért van ott, hogy durcáskodjon vagy elüldözzön másokat. Ő is megérthetné, hogy telefonálsz.

2021. okt. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül az #5 válasz helyes szerintem.
2021. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
1%

#5

Akkor átfogalmazom: belefojtani a szót, félbeszakítani egy szerettemet/kollégámat illik? :D

2021. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Légy jelen a cselekedeteidben. Ha telefonálsz, tiszteld meg a telefonálót azzal, hogy rá figyelsz, és nem vásárolsz közben. Ha meg a kasszánál fizetsz, akkor a kasszánál fizess. Ugye vezetés közben sem szabad telefonálni - és azt (mert jogszabály) nem akarja meghágni senki. Pedig ott is pampoghatna. De ha vezetsz, akkor arra figyelj. Akkor vezess...

Ne akarj egyszerre két-három dolgot csinálni úgy, hogy közben egyikre sem tudsz odafigyelni. Ha telefonálsz, akkor telefonálj. És ne csinálj más dolgot közben...

2021. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

#9

Ég és föld, vezetés közben ugyanis veszélyes. A boltban nem veszélyes.

Hidd el, szívem szerint nem telefonálnék, de ha hív a főnök, érdemes felvenni és nem belefojtani a szót, mifelénk legalábbis. :) A sorból meg nem fogok emiatt kiállni, ma pl 20 percet álltam mire a kasszához jutottam, nem akartam volna még egyszer ennyit csak hogy ne zaklassam fel a pénztáros lelkét, sajnálom.

2021. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!