Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az idõsebbek (70+osak) miért...

Az idõsebbek (70+osak) miért tekintik a gyerekvállalást és a házasságot társadalmi elvárásnak?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 11:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
36%
17-es, utálom a fajtádat.
2022. jan. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
83%

21/21


hát ja:D gyakorlatilag kimondta, h azért kell gyerek, h ne legyünk egyedül öregkorunkra.

de gondolom, ő is megsértődik, ha önzőnek titulálják. hihetetlen, milyen emberek között élünk. és még okoskodik itt.

2022. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ő felsőbbrendűnek képzeli magát a 4 gyerekével, akiknek gondolom hangoztatja is időről-időre, hogy hálával tartoznak neki, és öregkorára kötelességeik lesznek...
2022. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

10-es!


Ez nem politikai elvárás, hanem a fajfenntartás igénye!

Az állatoknál is!

Ott is sok állat választ párt egy életre, vagy legalább az ivadékgondozás idejére!


Az emberi változat annyival bonyolultabb, hogy bele kell számítani az anyagiak tulajdonlását, illetve a gyermek felnevelésének és taníttatásának költségét is!

Mert a házasság tulajdonképpen egy szabályozott gazdasági közösség (főleg) az utódok védelmére!


De persze mindenütt vannak "hibás" egyedek, aki valamiért sosem nőnek fel...

2022. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
91%

#10-nek:


Akkor én nagyon rossz polgár leszek, mert én bizony nem fogok gyermeket vállalni csak a társadalmi elvárások miatt.

2022. jan. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

#18-nak:


Ezt frappánsan megfogalmaztad. A legtöbb ember munka és gyermekvállalás nélkül sehová sem képes tartani. Éppen ezért én azt tekintem igazán összeszedett embernek, aki ezek nélkül is tud tartalmasan élni.

2022. jan. 28. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
77%

#18


Én is így gondolom.


Btw, én munka és gyerekvállalás helyett programozni tanulok :)

2022. febr. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
54%
Mert akkor az volt a legnagyobb érdem, ah lekölykeztél párat. Többre sokan nem is voltak képesek.
2022. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
28-as, ez ma is igaz, az emberek tetemes része ennyit tud csak felmutatni, és elvárja, hogy mindenki hasra essen, mert ő pottyantott egyet vagy többet.:)
2022. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
87%

Régen ez volt nőként a kötelességed. Minél előbb, legkésőbb 22 éves korodig elvetetni magad valakivel, akitől sosem válhatsz el és babákat szülni. Ha nem volt pénzes a férjed, akkor dolgoztál is, amikor nagyobbak lettek, de ha megtehettétek, akkor otthon maradsz velük, persze a hazimunkát csak te csinálod.


Nagymamám (80 éves) szerint is kötelező gyereket csinálni, az az élet egyetlen értelme és sajnálja azokat, akik vénlányok. Valamelyik nap ilyet szólt nekem, hogy 27 éves vagyok, már simán lehetne két gyerekem. Ja, csakhogy nekem szerencsére nem kell egyet sem vállalnom, ha nem akarok, de egyébként majd szeretnék. Alig egy éve vagyok együtt a barátommal, régen ezt nem tehettem volna meg, hogy 26 évesen még mindig társat keresek. Szerencsére ma már lehetsz 30 fölött is anyuka, vagy élhetsz csak a munkádnak, vagy az önmegvalósításnak, megtalálhatod az igazit idősebben is, elválhatsz, ha nem jó a házasságod, tulajdonképpen bármit megtehetsz :) De az ő idejükben csak az volt a normális, amit ők láttak, nem volt ekkora információ áramlás. Ma már követhetek Instán a világ minden tájáról embereket és megismerhetem, hogy élnek mások. Falusi nagyival egy ilyen beszélgetés még nehezebb lehet, el sem tudom képzelni :D

2022. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!