Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Helyes, hogy a mai világban...

Helyes, hogy a mai világban minden kapcsolati alapon dől el?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon nem. Az osztályfőnökünk, akit én egy kiváló embereként tartok számon, azt tanácsolta nekünk múltkor, hogy egyetemen legyünk aktívak csoportmunkában, minden lehetőséget ragadjunk meg az ismerkedésre, mert ott építhetjük ki azokat a kapcsolatokat, amik később hasznunkra lesznek. Mi a véleményük/véleményetek erről? Én nagyon helytelen dolognak tartom ezt az egészet... manapság mindenki a "kapcsolataival" jön, szerintem igazságtalan, hogy barátokkal mindent el lehet intézni, és hogy olyan, aki talán sokkal jobb képességű nem kereül be az adott munkahelyre egy összeköttetéssel rendelkező vetélytárs miatt. Én a magam részéről rühellenék bárhova is protekcióval bekerülni. Csak én érzem helytelennek? Mert az én környezetembe ezt mindenki egy teljesen természetes és jó dolognak tartja. Szerintem borzalmas.
2010. szept. 11. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ha minél több embert ismersz meg és barátkozol, akarva akaratlan kapcsolatokat építessz ki. De ebből nem a protekció következik. Pl. ha megismerkedsz egy ügyvédjelöltel, máris megvan, hogy kinek tudsz szólni ha valamiért szükség lenne rá. De ez igaz mindenre: ha van egy autószerelő ismerősöd, akkor szívesebben viszed az autót hozzá, mivel megbízol benne stb. Rengeteg ilyen példa van. Az esetek 90%-ban ez így zajlik. Abból se lesz bajod ha elöbb tudsz egy jobb állásról a volt társadtól, attól még ugyanúgy megszűrnek ha nem vagy rá alkalmas, meg persze az simerős se ajánl be téged ha tudja, hogy léhűtő vagy. Szóval ne csak a negatív oldalt keresd:)
2010. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben csak ott a hiba, hogy "a mai világban".

Ez mindig is így volt, sőt régebben méginkább. Szóval ne legyél naiv, később nagyon fogod bánni.

2010. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez tényleg mindig így volt, és szerintem mindig így is lesz. Alapvetően ezzel semmi baj nincs, de ha egy sokkal jobb ember helyett kerül be valahova a koma, vagy a sógor, ott már tényleg gondok vannak. Természetes, hogy a barátok segítséget kérnek egymástól és segítenek egymásnak, ettől társas lény az ember.
2010. szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 pelgrim ***** válasza:
Osztályfőnöködnek igaza volt, csakhogy elfelejtette hozzátenni azt, amire te gondoltál, hogy bizonyos kapcsolatok a korrupció bölcsője lehetnek. Nyílt egészséges kapcsolatokban semmi hiba, legyenek kapcsolataid érdektelenek, ne használd azokat személyes előnyökre. Az így kiépített ismeretség ha hasznodra is van, abban nincs semmi megvetni való.
2010. szept. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nemárt ha van ismeretséged.

Apám a mostani állását úgy találta hogy a testvére szólt neki hogy tud egy jó helyet, nem újságból nézte.

Anyám az utolsó munkahelyét úgy találta hogy személyesen a munkáltató szólt neki hogy menjen hozzá dolgozni, mert tudta hogy mi a szakmája.


Számtalanszor mentünk már úgy kórházba hogy volt egy asszisztens ismerős aki révén hamarabb kaptunk időpontot.

De most nem csak a protekcióról van szó.


Ha elromlik a kocsid akkor olyanhoz viszed akit ismersz és megbízol benne vagy egy ismerős ajánlja. Ha házat akarsz építeni akkor se az újságból nézel kőművest hanem megkérdezed egy ismerőst hogy ő kit ajánl, ki építette a házát.


Apám nem egy helyen maszekolt már úgy hogy kőműves ismerőse ajánlotta őt mert nem ismert a tulaj szakembert.


A munkahelynél azért sokat számít a tudás és a tapasztalat, ha van 10 éves tapasztalatod, ajánlóleveled, akkor több esélyed van mint egy pályakezdőnek.

2010. szept. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kapcsolat nem a protekciót jelenti és az osztályfőnőköd sem erre célzott és gondolt.

Kicsit gyerekes a gondolkodásod és egysíkú. Nem is igen vagy egyetemre való.

Ja és a protekció: Régen elmúlt már az az idő, hogy a protekció elég volt és egy egyébként rossz képességű ember juthatott be egy munkahelyre, szemben egy jóval. Piaci verseny van, mindenki pénzből él, nem fizet meg senki senkit (legalábbis nehezen tudom a mai világban elképzelni)a két szép szeméért. És amikor 2 jó képességű versenyzik, akkor a plusz/ a döntő a protekció és akinek megvan ez a plusz az nyer. Teljesen természetes.

2010. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Kicsit gyerekes a gondolkodásod és egysíkú."

Nem hinném, hogy ezt ennyiből meg lehetne állapítani.


"Nem is igen vagy egyetemre való. "

Nem is kell még odamennem...:D

2010. szept. 12. 16:48
 8/8 Phoney ***** válasza:
Őszintén, szerinted volt "olyan világ", ahol kevésbé voltak lényegesek a kapcsolatok? Mikor?
2010. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!