Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik köszönni 18 éves...

Hogyan illik köszönni 18 éves kor után egy tanárnak?

Figyelt kérdés
Légyszi ne nézzetek primitívnek, de ma a boltban (24 vagyok) összetalálkoztam egy alsós tanárnénivel aki nem tanított az osztályomban amikor gyerek voltam, viszont ismertük. Mivel távolról rokonom a nő aki kb 45 éves (masod unokatestvérem keresztanyja) ezért megismert és hangosan rám köszönt, hogy “Heló!” Én pedig vissza integettem, és koszontem, hogy “Heló!” Szerintetek ciki volt? Jónapot kívánokkal kellett volna köszönni?

2022. márc. 19. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jónapottal illik. De nálad ennyivel idősebbeknél mindig, ha csak nem ajánlják fel, hogy tegezd őket.
2022. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Szevasz more
2022. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
25%

Nem, ne legyél már ennyire befeszülve, nyugaton többen tegezik a másikat. Sőt a volt osztálytársaid szüleit akivel gyerekként tegeztétek egymást, ezután is tegezheted


Pl múltkor a “mecdönciben” a nagymamámmal voltunk és tegezve köszöntek nekünk, neki is tetszett úgy láttam rajta. 🙂 Ez tök klassz, sokkal jobban ezek a helyek ahol tegeződés alap, mint mondjuk.


Tegezve is meg lehet adni a tiszteletet és magázva is lehetsz bunkó.

2022. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem őt nyugodtan tegezheted.
2022. márc. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

“ nyugaton többen tegezik a másikat. ”


Ahhoz nekünk meg mi közünk?

Az az ő kultúrájuk az ő szokásaik.


A magyaroknál ez nem szokás.

18 éves már felnőtt korú.

Köszönjön a napszaknak megfelelően mindekinek.

Ha az idősebb felnőtt felajánlja a tegezést, akkor sem fogom hátba veregetni, mint a haverokat.

-Szervusz, István bácdi, vagy István bátyám.

-Kati néni, stb.

Ha rokon az illető, akkor, mivel már iskolán kívüli és te már felnőtt vagy, visszategezed.


A tiszteletet mindig meg kell adni.

2022. márc. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nyugaton többen tegezik a másikat."

Már ahol. Mert a németek például kifejezetten magázódósak, ugy tudom, ott még a fiatal felnőttek, kollegák is is simán magázódnak.

2022. márc. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
66%

08:45


Az angolszász, vagy skandi országokban divat. Szerintem az egykorú miért ne tegezhetné? Mondjuk egy 20-30 év különbséggel nem mondom, de mondjuk a gyerek mért ne tegezhetné az osztálytársa szület? Tanárait nem kell, arra én is azt mondom.


De ez a posztszovjet kultúra elég gáz

2022. márc. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Értem, hogy ebben a szituációban valami távoli rokonságféle a nő, de a kérdező 24 éves. Ha teszem azt egy 40 éves ember letegezi, miért ne tegezhetne vissza? Ugyanúgy egyenrangú felnőtt mind a kettő.
2022. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!