Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem probléma, vagy nem íllett...

Nem probléma, vagy nem íllett volna úgy írni a levelet?

Figyelt kérdés

Két külön ügyem van a rendőrségen, mind a két ügy ugyanahhoz a nyomozóhoz tartozik. Egyikben 20 ezret kell befizetnem, másikban 60 ezret. Ma levélben írtam egy beadványt, amire választ várok, de azt is beleírtam, hogy ez nem a 60 ezer forintos ügy, hanem a 20 ezer forintos, gondolom ezt fel tetszik fogni.

Most azon gondolkodom, hogy máshogy is írhattam volna. De már nem tudok mit csinálni, elküldtem a levelet. Az, hogy "Gondolom ezt fel tetszik tudni fogni." nem íllett úgy írni, vagy ez nem probléma?



#illem #Íllem
2022. ápr. 11. 21:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#8: 👍😂😂😂
2022. ápr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Gondolom ezt fel tetszik tudni fogni." nem íllett úgy írni, vagy ez nem probléma?"


Nyilván nem illett így írni - még akkor sem illett volna, ha nem egy nyomozónak írnád, aki elvégzett minimum egy rendőrtiszti főiskolát, hanem egy sima adminisztrátornak sem, meg ha te egyértelműen fogalmazol meg valamit, akkor ők is megértik, függetlenül attól, hogy hány év munkatapasztalatuk van.


Ez így kifejezetten lekezelően hangzik, és mivel az ügyedben valószínűleg nem mindegy, hogy mennyire jóindulatúan állnak hozzád abban, amiben van mozgásterük, leginkább magaddal szúrtál ki, nem azzal, akivel azt éreztetted, hogy azt feltételezed, hogy alapszintű szövegértési készség is kihívás számára nyomozóként.

2022. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Semmilyen hátrány nem érhet, csak akkor, ha nem fizetem ki. Akkor le kell ülni. Részletre is be lehetne fizetni, részletet is lehetne kérni, de én egyben fizetem ki. Az egyiknek április 28 a fizetési határidő, a másiknak május 5. Én holnap fizetem kifelé m8nd a kettőt egyben. Innentől nincs jogkörük engem előállítani. Az, hogy így írtam, semmi hátrány, semmi bajom nem lesz belőle.
2022. ápr. 12. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!