Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetésem 50%-át tiltatja le...

Fizetésem 50%-át tiltatja le a behajtó. Az a probléma hogy fogalmam sincs miért. Tény hogy volt egy 30%-os behajtás. Most a cégemtől kaptam egy levelet hogy tiltva lett 50%-ig. Behajtótól semmi értesítés. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2015ben küldték a MOKK-os levelet amiben ez a behajtás lett elrendelve a közjegyző szerint. Az élettársam vette át.

#ügyvéd #behajtás #Jogi segítségkérés
2020. aug. 8. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Behajtó nem tilt, csak a végrehajtó. A két dolog nem azonos.


Jövedelem letiltás esetén abban az esetben, ha egy tartozásod van, akkor a nettó bér 33 %-áig tilthatják azt le alapból. Ha több tartozásod van, akkor ez a letiltás a nettó bér 50 %-áig terjedhet. A törvényben meghatározott kielégítési sorrend figyelembe vételével ilyenkor az első hitelező 33 %-ot kap, a második hitelező 17 %-ot a letiltott összeget figyelembe véve.


Végrehajtó nem köteles értesíteni arról, hogy végrehajt. A felszólításokban az "apró betűs részben" bele van foglalva, ha nem fizetsz, behajtják.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy mi a jelenlegi letiltás, a munkáltatód kérdezd. Ő köteles tájékoztatni egy kiadott letiltásról.

2020. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Azt viszont nem hogy miért a MOKK levele után 5 évvel hajt végre a végrehajtó? Miért nem az én lakcímemre küldi az értesítéseit? Így még a megegyezés esélyét is bukom. Az meg hogy így teljes anyagi csődbe kerülhet a családom(3 kiskorú gyermeket nevelünk a feleségemmel, a legkisebb 2 éves) az időhúzásuk miatt azt nehezen fogadom el.
2020. aug. 14. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:

"Miért nem az én lakcímemre küldi az értesítéseit?"


Azt eddig nem írtad, hogy nem oda küldte volna.

Közben meg azt írod, az élettársad vette át.


Akkor most mi is van? :)


Egyébként a letiltásról nem köteles értesíteni az adóst, semmi nem írja elő. A munkáltatónak van olyan kötelessége, ha átvette a letiltást, a következő munkanapon erről értesíti a dolgozóját. Az megtörtént...


"Azt viszont nem hogy miért a MOKK levele után 5 évvel hajt végre a végrehajtó?"


Nem biztos, hogy 5 év után indított eljárást. Lehet, hogy már régóta folyik, de nem találtak meg Téged a bejelentett címeden, vagy nem vetted át a küldeményeiket. Látatlanban ezt senki nem fogja tudni megmondani Neked, még én sem. :)

2020. aug. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 éve költöztünk el a családommal a jelenlegi címünkre. 5 éve még a másik címen laktunk, oda jött a MOKK levele. Az eddig várni arra értem, hogy 4,5 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Ha itt megtaláltak, akkor mondjuk 3 éve miért nem?
2020. aug. 18. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam nincs, de lehet például az a magyarázat rá, hogy a hitelező nem erőltette nagyon az ügyet.


Ugyanis a végrehajtó akkor dolgozik, ha a hitelező (akinek tartozol) megelőlegezi a végrehajtás költségeit, amit aztán majd a végrehajtó behajt Rajtad. Ha előleg nincs, akkor meló sincs. Lehet, hogy a hitelezőnek most lett rá pénze, hogy az eljárás folytatódhasson.


... és több más oka is lehet...

2020. aug. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!