Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerinted nem dühítő, amikor...

Szerinted nem dühítő, amikor az orvosok, asszisztensek egyoldalúan keresztnéven szólítják a beteget?

Figyelt kérdés
Akár évtizedekkel idősebbet is. Miközben aligha értékelnék, ha te azzal válaszolnál nekik, „nem tudom, Tibor/Judit/Attila”. Hogyisne: Főorvos Úr/Asszony. Amúgy is alárendelt helyzetben van a beteg, az egészségügyi hierarchia legalján, valahol a műtőssegéd és a kukás után.

#udvariatlanság #orvosok bunkó stílusa #egyoldalú letegezés #keresztnéven szólítás
2022. ápr. 19. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem duhito. Sőt, sokkal jobb, mintha nem szólít sehogy, (legyen szíves jöjjön ide), vagy durvábban (üljön le) szól hozzád.
2022. ápr. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Nem dühítő. Mégis hogyan szólítson?
2022. ápr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én szeretem, személyesebb. Én egyébként csak a doktornő/úr megszólítást használom, mindegy a beosztása vagy a fokozata.
2022. ápr. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De hát hogy szólítson?

Kedves burkoló/pincér úr! Szíveskedjen befáradni.

Vagy Kovácsné asszony! Mi a panasza?

2022. ápr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem dühítő. A probléma egyébként valós, a férfiakat még csak meg lehet szólítani máshogy (Kovács úr), de a nőket? Szabóné még elmegy, bár szerintem nem túl szép, de hogyan szólítsa a 60 éves, elvált Tóth Ágnest?

Én nem bánom, ha keresztnéven szólít az orvos, legalább kicsit személyesebb így.

2022. ápr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Engem nem zavart, amikor kórházban voltam. A ketteske és társai zavarnának.
2022. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan szólítson?
2022. ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!