Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Olaszországban az utca emberét...

Olaszországban az utca emberét (tehát a többséget) ismeri innen valaki? Mennyire jellemző, v. nem jellemző rájuk az itteni magyarországi egyre gyakrabban előforduló másokat ok nélkül lenéző,pökhendi, meggyőzhetetlen,saját hibáit nem látó viselkedés?

Figyelt kérdés
Közép- és Dél-Olaszország érdekel elsősorban Rómától Sziciliáig.

2021. ápr. 30. 12:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Ezek közül is kiemelten az indokolatlanul agresszív, másokra kéretlenül ráförmedő/ordító, dühöngő, káromkodó "igen műveltnek" látszó emberfélék.
2021. ápr. 30. 12:50
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen tahokat sehol nem talalsz, ebben biztos lehetsz.
2021. ápr. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Te merrefelé laksz, kérdező...?

Én a környezetemben egyáltalán nem tapasztalok általános jelenségként ilyesmit....

2021. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet általánosítani, de azt se feledd el, hogy Olaszország északi részén, középen és délen eltérő kultúrájú emberek élnek.

Nem, nem minősítés, nem rangsor. Dél felé haladva találkozhatsz inkább szenvedélyesebb olaszokkal. De ahogyan a magyarok sem egyformák, ők sem.

2021. ápr. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A deliek nagyon baratsagosak, vendegszeretoek, csalad es tarsasag centrikusak. Ilyet ott nem fogsz talalni nagyon nagy valoszinuseggel, de persze mindennol elofordulhatnak kivetelek.

A del olasz kifejezetten baratsagos nep, tapasztalatbol beszelek :)

2021. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
több olaszos ismerősömtől egymástól függetlenül inkább azt hallottam róluk, hogy sunyik.
2021. máj. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen tekintetben azok?
2021. máj. 3. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát úgy értették szerintem hogy a szemedbe kedvesek de a hátad mögött szervezkednek.
2021. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12 éve adatgyűjtés okán végigjártam Toszkánát, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Persze azóta változhatott a helyzet.
2021. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!