Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tulajdonképpen mi az a menyass...

Tulajdonképpen mi az a menyasszonytánc?

Figyelt kérdés

Kérlek ne nézzetek hülyének, nem voltam még hagyományos, lakodalmas esküvőn.

Pontosan mi az a menyasszonytánc? Azt értem, hogy a menyasszonnyal táncolnak az emberek, de hogy jön ehhez a pénz? Mindig olvasom, hallom hogy valaki x összeget ad ajándékba az ifjú párnak + y összeget a menyasszonytáncban. De miért adnak ott külön pénzt? Hogy néz az ki? Kb. fizetnek azért, hogy táncolnak a menyasszonnyal?



2022. máj. 11. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb. igen.
2022. máj. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%

Ja, hát van, aki dörgölődzik vagy fogdos közben.

De ez nem legális.

2022. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
ööö, hogy micsoda?
2022. máj. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Az a menyecsketánc ami éjfélkor van. Ilyenkor a menyasszony piros ruhában van és fel lehet kérni táncolni. Van egy kalap közben amibe pénzt kell dobni mielőtt táncolsz. A hagyomány eredetét nem ismerem.

Youtubon vannak videók róla. Nem "kötelező", voltam esküvők ön ahol egyesek nem vették részt, gondolom borítékban már adtak elég pénzt, a végeredmény ugyanaz. De azt is meg lehet csinálni hogy külön választod a naszajandeknpenzt és egy kis részét a menyecsketáncban dobod.

2022. máj. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!