Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyit illik adni menyasszony...

Mennyit illik adni menyasszonytáncra?

Figyelt kérdés
Megnősül a szomszéd fia. Mennyit illik adni a szüleimnek nekik? Nincsenek baráti viszonyban a szomszéddal, de jó a kapcsolatuk. Ha meglátják egymást beszélgetnek, stb. Tehát úgy mondanám, hogy átlagos szomszédi viszonyt ápolnak. Mi felénk nem szokás ajándékot venni, pénzt szokás adni, menyasszonytánckor. De nem sűrűn járunk lakodalomba, ezer éve voltunk utoljára, szóval nem tudjuk, hogy mennyit adjunk. Illetve mennyit adjanak anyukámék. Visznek süteményt is, mert nálunk ez szokás. Én már külön háztartásban élek a párommal, szóval nem lakok otthon, de engem is meghívtak. Mennyit illik nekem adni? Ugyanannyit, mint anyuéknak? Vagy nekik többet? Segítenétek? Köszönöm előre is. :)

2014. aug. 16. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Amennyit akarsz és tudsz. Nincs megszabott összeg. 1-2 ezer bőven elég. Felénk nem szoktak még a rokonok sem sokkal többet adni.
2014. aug. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy hagyományos "paraszt lakodalom" lesz, ha ez számít. Tehát nem éttermezés, meg hasonlók, hanem rendesen sátorban, stb stb. Mint régebben.
2014. aug. 16. 16:48
 3/10 A kérdező kommentje:
1-2 ezer az vajmi kevés szerintem. Én úgy hallottam, hogy minimum 10 ezret illik adni. Igazából attól félek, hogy megszólnak, hogy a 10 ezer forint kevés. Nálunk nem borítékba teszik, hanem menyasszonytánckor egy tálba. Szóval mindenki látja ki mennyit ad. Nem akarunk szégyenben maradni.
2014. aug. 16. 16:50
 4/10 A kérdező kommentje:
A 10 ezrest úgy értem, hogy 5000 ft/fő. Anyu+apu. Meg nálunk is 5000ft/fő. Én+ párom. Szóval párommal meg szüleimmel együtt adnánk egy 20ast. Az megfelelő?
2014. aug. 16. 16:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha van ennyi pénzetek, akkor adjatok ennyit, de én soknak tartom. Felénk nem adnak ennyit, pedig nálunk is egy tálba teszik. De volt, hogy valaki csak 500.- Ft-ot adott a menyecsketánckor.
2014. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdődik megfigyeled, hogy a többiek mennyit adnak. Aztán lefénymásolsz egy olyan bankjegyet amit a legtöbbet adtak és bedobod. Ennyire egyszerű!
2014. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt a kondért le is takarják egy konyharuhával. Senki nem fogja látni, mennyit dobsz bele, kivéve, ha úgy teszed bele, hogy lássák is.


Egy hónapja voltam lagziban, nászajándékot 15 ezer ft-ért vettem, a menyecsketánckor 5000 ft-ot adtam.

2014. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ti milyen világban éltek, mikor voltatok utoljára étteremben?! Egy esküvőn minimum tízezer/fő egy vacsora, (étel-ital együtt) tehát ez nem így működik, hogy "amennyid van" meg "figyeld a többieket". Illik személyenként tízezret adni és akkor még egy fillért nem adtál ajándékba, csak kifizetted a saját fogyasztásodat.
2014. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na, összeérdeklődtem itt helyben. Azt mondták, hogy 5-10 ezer forintot szokás mifelénk adni/fő, ha csak "egyszerű" vendég vagy. Ha családtag, stb akkor még többet. Biharban lakom egyébként.
2014. aug. 17. 09:04
 10/10 anonim válasza:
Mi 100 €-t adtunk, mondjuk rokonok voltak...
2017. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!