Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mióta és miért lett divat a...

Mióta és miért lett divat a romáknál, hogy fehér ruhát viselnek a temetéseken?

Figyelt kérdés
Pl. LL Junior fiának temetésén is fehérben voltak a gyászolók, meg most a Berkién is.

2022. máj. 26. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem divat, hanem hagyomány. A cigányoknál speciel nem tudom mi a szokás, de voltak régen magyar tájegységek is, ahol a fehér volt a gyász színe.

(Ill. ha jól tudom, Távol-Keleten most is.)

2022. máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ki akarnak tűnni valamivel még a temetés alatt is, hogy ne olyan legyen, mint a megszokott. Ettől még nem lesznek különleges emberek, de ők elhiszik, hogy igen.
2022. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Feltűnési viszketegsègük van állandóan, nem bírnak magukkal, nekik örökké ki kell tűnniük. Ezért különlegesnek tartják magukat a söpredèkek. Takarodnának inkább dolgozni , de már inkább azt sem, hanem tűnjenek el örökre egy másik bolygóra.
2022. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!