Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Rengeteg kínai él magyarország...

Rengeteg kínai él magyarországon, viszont még egy kínai temetésről se hallotam?

Figyelt kérdés
Illetve egy kínai sírt se láttam. Mi történhet a holttestekkel? Légyszi ne mondjátok, hogy az édes savanyú cirke mégse cirke...

2022. júl. 21. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Az irataikat felhasználják, de nem tudom mit tehetnek a testekkel. Nem hiszem én sem az "édes savanyú"-t.....szóval passz 🤔
2022. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Náluk hagyományosan elhamvasztják a halottakat és a legtöbb esetben még ma is elszállíttatják Kínába, akik meg nem azok urnafalba tetetik.

A feltételezésed meg igencsak sértö, nem tudom eldönteni, ennyire buta, rosszindulatú vagy, vagy csak viccnek szántad - ami szintén nem pozitív ötlet.

2022. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2022. júl. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elhamvasztják és hazaviszik, gyakran Kínába haza.
2022. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én láttam már kínai sírt. De tény, hogy keveset, és pont azért, mert ők hazaviszik a hamvakat.
2022. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%

"Rengeteg kínai él magyarországon, viszont még egy kínai temetésről se hallotam?"


Ebből a lényeg csak a "se hallottam". :) Nem hallunk mindenről és gondolom ezt nem kell részletezni.


Na meg a különféle országokból hányan is élnek Magyarországon? Szóval ugye nem csak kínaiak élnek itt, hanem németek, lengyelek, osztrákok, stb. És vajon osztrák temetésről hallottál-e. Vagy indiairól? Kb egyikről sem és ebben vannak a kínaiak is valahol a maguk létszámával.


Gondold meg, hogy egyáltalán temetésekről mennyire is van tudomásod? Még a két utcával arrébb lévő elhunytról sincs ismereted (gondolom). Akkor a kínaiakról miért lenne?


KSH adatok valamiféle mintának (2020):

1.7. Magyarországon tartózkodó külföldi állampolgárok

Románia - 22 162 fő

Szerbia - 4 989 fő

Oroszország - 5 264 fő

stb


"A magyarországi kínaiak létszáma egyes becslések szerint megközelítőleg 25 ezer fő körülire tehető. A hivatalos adatok 11-12 ezer főről tudnak."



---

[link]

[link]

2022. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:
31%

Na beleolvasva a 3-as linkjébe ott is közli, hogy nem tudunk ilyenekről a legtöbbször, hogy kiket hol temetnek, kiket hamvasztanak, stb. Kérdező érdemes a cikket elolvasni.


"viszont még egy kínai temetésről se hallotam?"

Meg arról se hallottál amikor egy kínai az országba belép. :)


Egyébként meg a kínaiak nagyon dolgosak és nincs velük semmi baj. Legfeljebb annyi ami akárkikkel is van.

2022. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
Hamvasztás.
2022. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Egyébkén nagyon otromba feltételezés. A kínaiak ugyan megesznek egy sor olyasmit, amit Európában nem, de azért nem emberevők vagy ilyesmi. És főként nem adják el saját családtagjaikat ilyen módon. Nagyon is kulturált nép a kínai és jóféle tradicionális kultúrájuk van. Ilyen szóba sem jöhet náluk sem, ugyanúgy, ahogy Európában sem. Ebben nincs különbség a nyugati és keleti kultúrában.
2022. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:
Ja és kérdező! Nem rád értve az otromba feltételezés. Tudom, hogy mennyire terjedt a neten.
2022. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!